Испания покори Париж, върна си първото място

5703
на 27.03.2013

Испания спечели голямото дерби на Стария континент в днешните квалификации за Мондиал 2014 и направи много сериозна крачка към директния полет за Бразилия. Ла Роха победи с 1:0 Франция насред Париж и изпревари "петлите" на първото място в Група "I".

Испанците показаха защо са световни и европейски шампиони и доминираха през целия мач срещу французите. Първо полувреме завърши без попадения, като Чави Ернандес можеше да открие още в петата минута, но не успя да намери рамката на вратата на Юго Лорис.

През втората част отново гостите доминираха на терена и заслужено откриха резултата в 58-ата минута. Педро Родригес изпревари Патрис Евра и засече във вратата ниско центриране на Начо Монреал. Лорис се намеси на два пъти, но в крайна сметка топката премина голлинията. Това бе четвърти гол на Педро в квалификациите и така играчът на Барселона е най-резултатният футболист на Испания в кампанията. Десетина минути преди края на мача Франция остана с човек по-малко, тъй като Пол Погба получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. До края гостите държаха събитията под контрол и не позволи нищо опасно пред вратата си.

По този начин Испания поправи по отличен начин грешката си отпреди три дни - 1:1 като домакин на Финландия и си върна лидерската позиция в групата. Ла Роха е с 11 точки, докато Франция е с една по-малко.

ФРАНЦИЯ - ИСПАНИЯ 0:1
0:1 Педро (58)

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)