Баскетболистите ни на финал за Европейското през 2015 година

Дата
5030
Коментари
0

Националният отбор на България по баскетбол се класира на финал в квалификациите за Европейското първенство през 2015 година. Нашите победиха за втори път Швейцария, този път като гост с 87:67. В първия двубой в София българите надделяха с 92:71 и с това отстраниха съперника си. На финала „трикольорите“ ще играят с победителя от другия полуфинал Естония – Беларус (70:76 в първия мач), който е по-късно днес. Финалите са в два мача, а крайният победител от тази кампания се класира директно за европейското първенство през 2015 година.

В залата във Фрибург днес възпитаниците на Константин Папазов имаха пълно превъзходство и спечелиха с разлика. На полувремето водеха с 45:31 (през първата част 24:16, а във втората спечелихме с 21:15). Още в първите секунди поведохме с 10:4, след това с 16:8. Авансът ни стана 10 точки при 20:10 за нас. Силна първа част изигра Калоян Иванов, който реализира 7 точки. Защитата ни успя да опази звездата на Швейцария Марко Младжан, който в първата част успя да вкара само 4 точки. В началото на втората част домакините намалиха изоставането си на 21:26, нашите обаче отговориха бързо и дръпнаха с 10 точки за 33:23. Поддържахме 10-11 точки разлика през втората част при 39:28 и 41:30. Асен Великов направи 43:30, а полувремето дойде при 45:31 в полза на България.

В третата част домакините отново опитаха да върнат интригата и намалиха изоставането си на 9 точки при 36:45 и 39:45. Клинт Капела тормозеше отбраната ни и наниза няколко поредни точки.

ШВЕЙЦАРИЯ - БЪЛГАРИЯ 67:87 (16:24, 15:21, 15:15, 21:27)

ШВЕЙЦАРИЯ: Жонатан Казади, Душан Младжан, Седрик Мафута, Жонатан Дюба, Оливер Вогт

Резерви: Стефан Петкович, Жереми Жунен, Роберто Ковач, Клинт Капела, Еврар Ачо, Марко Младжан

БЪЛГАРИЯ: Деян Иванов, Чавдар Костов, Божидар Аврамов, Иван Лилов, Веселин Веселинов

Резерви: Калоян Иванов, Бранко Миркович, Асен Георгиев, Асен Великов, Павел Иванов, Николай Върбанов, Христо Захариев

(0)
За кого бихте гласували, ако днес се проведат парламентарни избори?
Седмичен хороскоп
Овен (20.03 - 20.04)
Не трябва да разчитате много на съдбата през следващите седем дни. Тя няма да ви направи подаръци, трябва сами да се потрудите. Но затова пък усилията, положени сега, дават добри резултати. Парите идват и си отиват. Вие се ядосвате за някои ненужни покупки в събота. На моменти не знаете да спрете, затова е желателно да имате до себе си добър консултант, който да ви ограничава в харченето. Внимавайте пред кого и какво споделяте, защото завистниците са наострили уши и само чакат удобен момент за удар под кръста. Ще се разочаровате от приятелска лъжа и няма да простите.