BG EN

Божидар Димитров или Николина Попова поемат туризма

ЧАС ПИК

Божидар Димитров или Николина Попова поемат туризма

11826
на 04.11.2014
Божидар Димитров или Николина Попова поемат туризма
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Два варианта за министър на туризма обсъждат ГЕРБ и РБ - единият е директорът на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров, а другият - проф. Николина Попова, ръководител на катедра "Туризъм" в Софийския университет.

препоръчано

До последно браншът очакваше титуляр да стане Иво Маринов, зам.-министър с ресор "туризъм" по времето на кабинета "Борисов". Говореше се, че постът може да поеме и Поли Карастоянова от Патриотичния фронт, която оглавяваше Националния борд по туризъм. Тъй като тя вече е депутат, вероятно ще поеме ресорната комисия в парламента.

Новият министър ще има доста проблеми за решаване - слабата реклама на страната в чужбина и отлива от традиционните външни пазари като руския, немския, скандинавския и английския. Трябва да се подготвят и близо 14 наредби към Закона за туризма, които биха внесли яснота в бранша и подобряване на услугите.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК