СПОРТЪТ ДНЕС

Воденият от Илия Груев тим на Дуисбург с пета загуба за сезона във Втора Бундеслига

Само в ПИК
Дата
Дата
1185
Коментари
2

В последен мач от 9-ия кръг на Втора Бундеслига Фортуна (Дюселдорф) победи с 3:1 Дуисбург и се утвърди на върха в класирането.

За водените от българския наставник Илия Груев, това беше трета загуба от последните им 4 мача и общо пета от началото на кампанията.

До 6-ата минута на двубоя тимът на Фортуна на практика си реши мача,        повеждайки с 2:0, след голове на Роувен Хенингс и Оливер Финк. След почивката Бенито Раман добави едно попадение за 3/0- за домакините, а Мориц Щопелкамп върна едно попадение за крайното 3:1.

Отборът на Груев е точно над чертата на изпадащите с 8 точки и е допуснал най-много голове от всички тимове в дивизията.

Фортуна е в серия от три поредни победи.