СПОРТЪТ ДНЕС

Волейболните националки тръгнаха с драматична загуба от Чехия на турнира от веригата Гран При в Пуерто Рико

Само в ПИК
Дата
Дата
2090
Коментари
0

Женският национален отбор по волейбол на България стартира със загуба участието си във втория турнир от Втора дивизия на Световното Гран При, който започна в Сан Хуан, Пуерто Рико, съобщава сайтът на Международната федерация по волейбол.

В първия си двубой от турнира избраничките на треньора Иван Сеферинов отстъпиха на тима на Чехия с 2:3 гейма (27:25, 20:25, 25:12, 14:25, 9:15).

За българките това е общо втора загуба в състезанието. Чехкините регистрираха четвърти успех от четири изиграни мача.

За България най-резултатна с 20 точки Добриана Рабаджиева. Гергана Димитрова и Мирослава Паскова добавиха по 16 точки.

За победителките Михаела Млейникова и Габриела Копацова приключиха двубоя с по 11 точки.

Във  втория си мач от турнира, в ранните часове на 16 юли (неделя) българките играят с отбора на Канада.