Дата
17090
Коментари
1

Григор Димитров ще се изправи срещу Рафаел Надал в полуфиналите на силния турнир на твърда настилка в Пекин. Надпреварата е от категорията АТП500. Мачът ще бъде повторение на сблъсъка им от Откритото първенство на Австралия през януари, когато след ожесточена битка на полуфиналите испанската звезда победи с 3:2 сета.

На 1/4-финалите днес поставеният под номер 3 в основната схема българин надделя в три сета над испанеца Роберто Баутиста Агут - 7:6(5), 4:6, 6:2 след близо 2 часа и половина игра.

Матадора надви американеца Джон Иснър с 6:4, 7:6(0).

В първата част на мача Иснър първи стигна до точка за пробив в четвъртия гейм, но не успя да я реализира. Гигантът с убийствен сервис направи 11 аса в откриващия сет, но началният му удар се пропука в 9-ия гейм и той допусна Надал да поведе с 0-40. Испанецът се възползва от това предимство, за да направи брейк, а в следващия гейм затвори сета. Във втората част се стигна до тайбрек. В него водачът в схемата бе неудържим и го спечели със 7:0 точки.

Съперничеството между Григор и Рафа датира от 2009 година, като до момента двамата са изиграли девет двубоя помежду си. Испанецът има превъзходство в тях, като балансът му е 8-1. Единствения път, когато Димитров стигна до успех срещу него обаче бе именно в Пекин през миналия сезон, акцентира "Спортал". Тогава българинът спечели с категоричното 6:2, 6:4 на четвъртфиналите, а след това игра и финал, който загуби от Анди Мъри.

Настилката на турнира в китайската столица е подходяща за стила на игра на Григор. Моментната форма на Гришо е отлична, а черешката на тортата в потока е факт! Хот Шот Димитров срещу Матадора. Двубоят ще се проведе в събота като още не е насрочен официален начален час за мега-мача.

(1)
1
Григор е в най-добрите си години за тениса и трябва да му стане навик да побеждава по-възрастните играчи. Не виждам какво толкова ще стане, ако бие Надал., след като знаем колко натоварена бе програмата на испанеца. Докато играеше на Laver Cup, Григор си тренираше. Така, че Григор има всички шансове да победи Рафа. Историята показва, че една част от играчите приемат победата над Надал като победа от шлема и това показва колко е велик Рафаел Надал. Пожелавам на Григор да стигне титлите на Рафа.
За кого бихте гласували, ако днес се проведат парламентарни избори?
Седмичен хороскоп
Овен (20.03 - 20.04)
Не трябва да разчитате много на съдбата през следващите седем дни. Тя няма да ви направи подаръци, трябва сами да се потрудите. Но затова пък усилията, положени сега, дават добри резултати. Парите идват и си отиват. Вие се ядосвате за някои ненужни покупки в събота. На моменти не знаете да спрете, затова е желателно да имате до себе си добър консултант, който да ви ограничава в харченето. Внимавайте пред кого и какво споделяте, защото завистниците са наострили уши и само чакат удобен момент за удар под кръста. Ще се разочаровате от приятелска лъжа и няма да простите.