1
06.10.2017
1
1653

Григор Димитров ще се изправи срещу Рафаел Надал в полуфиналите на силния турнир на твърда настилка в Пекин. Надпреварата е от категорията АТП500. Мачът ще бъде повторение на сблъсъка им от Откритото първенство на Австралия през януари, когато след ожесточена битка на полуфиналите испанската звезда победи с 3:2 сета.

На 1/4-финалите днес поставеният под номер 3 в основната схема българин надделя в три сета над испанеца Роберто Баутиста Агут - 7:6(5), 4:6, 6:2 след близо 2 часа и половина игра.

ИЗВЪНРЕДНО! Жестока драма с Гришо - френетичен мач! Викове, мощно удряне на ракети от корта и...

След известна пауза от мачове, Гришо Димитров се завърна...

на 03.10.2017

Матадора надви американеца Джон Иснър с 6:4, 7:6(0).

В първата част на мача Иснър първи стигна до точка за пробив в четвъртия гейм, но не успя да я реализира. Гигантът с убийствен сервис направи 11 аса в откриващия сет, но началният му удар се пропука в 9-ия гейм и той допусна Надал да поведе с 0-40. Испанецът се възползва от това предимство, за да направи брейк, а в следващия гейм затвори сета. Във втората част се стигна до тайбрек. В него водачът в схемата бе неудържим и го спечели със 7:0 точки.

Съперничеството между Григор и Рафа датира от 2009 година, като до момента двамата са изиграли девет двубоя помежду си. Испанецът има превъзходство в тях, като балансът му е 8-1. Единствения път, когато Димитров стигна до успех срещу него обаче бе именно в Пекин през миналия сезон, акцентира "Спортал". Тогава българинът спечели с категоричното 6:2, 6:4 на четвъртфиналите, а след това игра и финал, който загуби от Анди Мъри.

Настилката на турнира в китайската столица е подходяща за стила на игра на Григор. Моментната форма на Гришо е отлична, а черешката на тортата в потока е факт! Хот Шот Димитров срещу Матадора. Двубоят ще се проведе в събота като още не е насрочен официален начален час за мега-мача.