Гуардиола: Шахтьор е топ отбор, гордея се с тази победа

Дата
2130
Коментари
0

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола изрази огромно задоволство от победата с 2:0 над Шахтьор Донецк на “Етихад” в двубоя от група F на Шампионската лига. Автор на първия гол бе Кевин де Бройне в 48-ата минута, а Рахим Стърлинг подпечата успеха на своя тим с второ попадение в 90-ата минута.

“Победихме удивителен отбор. Трябваше да действаме нестандартно, особено през мторото полувреме. До почивката се сблъскахме с висока преса и не успявахме да преодоляваме отлично подредените в центъра гости. Степаненко и Фред играят с къси пасове и принуждават порузащитниците ни да излизат напред, като след това се възползват от празните пространства зад гърба им.

През второто полувреме създадохме доста положения, които не реализирахме и трябваше да чакаме последната минута, когато бе подпечатана победата ни. Шахтьор е тежък съперник, един топ отбор. Неслучайно в последните 18 години са постоянно в Шампионската лига. Това е един от най-добрите отбори, срещу които сме се изправяли”, коментира Гуардиола, който като треньор се изправи за седми път срещу украинския гранд.