Два гола на Кристиано и лесни 3 точки за еврошампиона Португалия

Дата
1851
Коментари
0

Европейският шампион Португалия постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Латвия в квалификациите за Мондиал 2018. Два гола на звездата Кристиано Роналдо и попадение на Андре Силва осигуриха успеха на иберийците, които са втори в група "В", на три точки след лидера Швейцария.

Португалия доминираше през цялото време, но чак в края на първото полувреме откри резултата. Центриране на Андре Гомеш беше засечено с глава от Жозе Фонте, който уцели гредата, но при добавката Роналдо не сбърка.

Гостите продължиха да са по-добрият отбор и след почивката. В 63-ата минута топката малко щастливо стигна до Роналдо и "седмицата" на Португалия с глава вкара за 0:2. Само 4 минути по-късно Кристиано асиситира на Андре Силва и нападателят на Порто сложи точка на спора.

Роналдо вече има 11 гола от началото на световните квалификации, а Португалия е в серия от 5 поредни победи, след като на старта допусна поражение от Швейцария, предава Спортал. В тези мачове тимът на Фернандо Сантош вкара цели 22 гола.

Латвийците са последни в групата с 3 точки.