0
11.01.2018
0
1587

Отборът на Еспаньол стана поредният участник на 1/4-финал за Купата на Испания. Тази вечер каталунците успяха да обърнат нещата в своя полза в реванша с Леванте във Валенсия. Те бяха загубили първата среща у дома с 1:2, но днес се наложиха с 2:0 и с общ резултат 3:2 се добраха до следващата фаза на надпреварата.

Лео Баптищао откри резултата за гостите в 14-ата минута, когато получи прекрасен пас зад защитата, напредна необезпокояван и технично копна топката над плонжа на вратаря.

В 34-ата минута Еспаньол стигна и до толкова ценния втори гол, който буквално бе подарен от съперника, предава Спортал. Хосе Мануел Хурадо центрира в наказателното поле, където защитник на Леванте много нескопосано опита да изчисти топката, но я прати в краката на Кампаня, за когото остана да я вкара отблизо във вратата за 0:2.

Въпреки усилията на домакините, те така и не успяха да намерят пътя към вратата на съперника и така Еспаньол се класира напред, а Леванте приключва участието си на тази фаза.