BG EN

Започнаха разкопки в археологическия резерват "Кабиле"

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Започнаха разкопки в археологическия резерват "Кабиле"

9287
на 15.09.2014
Започнаха разкопки в археологическия резерват Кабиле
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Започнаха втори за тази година разкопки в археологическия резерват "Тракийски и античен град Кабиле" край Ямбол, съобщи директорът на Регионалния исторически музей Стефан Бакърджиев.

препоръчано

Те са финансирани от Министерството на културата с 18 000 лева и ще продължат до края на месеца. В помощ на археолозите са наети 18 работници. Целта на проучванията e да се разкрият основите на сградите от късноантично селище в резервата.

През следващия археологически сезон обект на разкопките ще бъдат находки от по-ранни периоди от историята на града, посочи ръководителят на екипа Иван Вълчев от СУ "Св. Климент Охридски".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК