ИЗВЪНРЕДНО! Велик мач! Български лъв - Гришо полудя на корта в Пекин! Шедьовър - Димитров каза "НЕ" срещу световния номер 1, но... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Само в ПИК
Дата
Дата
90785
Коментари
9

Уникален мач - Рафаел Надал победи Гришо Димитров с 2:1 сета в спортен-шедьовър!

Забележителен полуфинал от АТП500 турнира в Пекин. Надал изигра ювелирен първи сет, след което поведе и във втория. В този миг - родният спортист запали корта, отказа да се предаде, направи страхотен обрат в частта. Така се стигна до решителен трети сет. 26 минути игра за само 3 гейма в началото на ключовата част, аванс за Рафа и прелом в сблъсъка. 6:3, 4:6, 6:1 за Рафаел в отделните части.

Номер 1 в световната ранглиста в момента, пристигащ като победител от Откритото първенство на САЩ, 16-кратен носител на титли от Шлема - Рафаел Надал, иска и трофея в китайската столица..

Матадора е на 1 крачки от пореден триумф, а Григор също заслужава сериозни аплодисменти.

Рафа и Гришо сътвориха нов епичен мач. В началото на тенис-сезона Надал надви във френетичен двубой Димитров с 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4. Отново в полуфинал, но от Големия шлем, на кортовете в Мелбърн.

Вече 9:1 успеха за Рафаел в срещите му с Григор. Триумфът на Гришо бе именно в Пекин. Преди една година българският ас разгроми Матадора с 6:2, 6:4, за да стигне до мач за титлата в надпреварата.

В другия полуфинал този сезон сили ще премерят Ник Кирьос и Александър Зверев.

Рафа досега в турнира надви с по 2:0 сета Джон Иснър и Карен Хачанов. Рафаел обаче изпита огромни затруднения в първата си среща от състезанието. 4:6, 7:6, 7:5 в двубой с Лука Пуй.

А Гришо Димитров. Григор срази с 2:1 сета Дамир Джумхур и след това последва поезия на корта от осмия в ранглистата към момента. 2:0 сета в мач с Хуан Мартин дел Потро, уникален обрат от 2:5 до 7:5 гейма за Гришо във втория сет. И драматична битка с Роберто Баутиста Агут. 2:1 сета за Григор в 1/4-финалите и френетична защита на подаването му в началото на третата част на двубоя, момент, който позволи на Димитров да ликува в края на срещата.

Сега хасковлията се изправи пред ново испанско препятствие. Този път опасността на корта за Григор бе възможно най-голямата и Гришо отпада от надпреварата.

Преди сблъсъка известни сайтове за спортни прогнози даваха предимство на Рафа като фаворит, преценявайки, че възможността Григор да го победи е около 25%.

Матадора е под пара, ето брилянтни отигравания на Рафаел в 1/4-финалите на турнира:

Естествено и Хот Шот Димитров бе готов да подпали корта, доказвайки го с уникален тенис, също в предходната фаза на състезанието:

Спектакълът започна:

Бърз сервис-гейм в полза на Рафаел и 1:0 за испанеца в първата част. Григор отговори също с експресен гейм на 15 - 1:1. Аплодисменти от публиката за тенис-майсторите. Надал и Димитров са сред големите любимци на феновете на спорта в Пекин. Гейм на нула за Рафа - 2:1. Гришо още нямаше спечелена точка при сервис на Матадора.

3:1, пробив за Надал на 30, неприятна двойна грешка на Григор при 30:30 и последвал брейк.

Още един сервис-гейм на нула за Рафаел - 4:1. Гейм на нула и за Димитров 4:2.

Ключово подаване на Рафа - 15:0, 15:15 най-накрая точка за Гришо при сервис на Надал, 15:30 прекрасен ретур и изградена след това атака, 15:40, прецизна къса топка на Рафаел 30:40, дълго разиграване и 40:40, преднина за Матадора и гейм за Надал. 5:2 Григор пропусна 2 възможности за пробив и сервира за оставане в сета.

Отново гейм на нула, този път за Димитров 5:3. Сервис-гейм на Надал на 15 и 6:3.

Уникална игра на Матадора! Световният номер 1 повежда в сетовете. Григор показа много силна игра, успя да стигне и до 2 възможности за брейк, но Рафа бе безкомпромисен в първата част на сблъсъка.

Вторият сет стартира по тежък начин за Гришо. Пробив за Надал на нула. Последва оспорван сервис-гейм на Рафаел. Няколко трикови отигравания на Григор, а Рафа удържа подаването си и поведе с 2:0 гейма. Зададе се маратонски гейм, Димитров отрази поредица от възможности за пробив и остана в мача - 1:2.

Рафа на сервис - 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, страхотно разиграване 30:40, топка в аут на Гришо 40:40, преднина за Надал, гейм 3:1.

Сервис-гейм на 15 за Григор, родният тенисист отказва да се предаде 2:3. Рафа подава - 15:0 нерви от страна на Гришо, 15:15, 15:30, 30:30, 30:40, ретур в аут 40:40, отново шанс за брейк пред Димитров, невероятно разиграване и равенство, поредна точка за пробив пред Григор, да - брейкът е факт 3:3.

Срещу Матадора, срещу един от най-великите спортисти в историята на спорта, Гришо не развява бялото знаме, напротив, бърз сервис-гейм за Димитров.

Григор повежда във втория сет 4:3.

Отново проблеми за Рафа на сервис - 0:15, много оспорвано разиграване и 15:15 - Надал се измъкна от сложна ситуация, 30:15, 40:15, гейм за Рафаел - 4:4.

Всеки гейм е от огромно значение. Гришо забива пирон в полето на опонента си 15:0, ас и 30:0, грешка на Рафа 40:0, още една директна точка от сервис и гейм на нула - 5:4.

Надал сервира за оставане в сета - 0:15, 15:15, 30:15, 30:30, възможност за пробив - сетбол, ретур в мрежата равенство, сервис на линията и преднина за Матадора, страхотен ретур и равенство, преднина за Надал, отново равенство, топка в аут на Рафа - още един сетбол, да - Гришо пробива.

6:4 за Димитров, спортен-спектакъл. Решителен трети сет!

16-кратен шампион в Шлема, Краля на клея, номер 1 в тенис ранглистата, Матадора, непримиримият боец на корта - Рафаел Надал, е притиснат до стената в Пекин от българския суперталант Григор Димитров.

Третият сет започна с гейм-шедьовър. Маратонска битка, Димитров отрази 3 възможности за брейк, но при четвъртата не сполучи и Рафа осъществи пробив. Играчите имаха нужда от почивка след жестоката битка в гейма, Рафаел дори седна на пейката си за отдих. Макар предвидена почивка да няма след гейм номер 1 в частта.

Уникален тенис. Надал на линията за начален удар - 0:15 мрежата помогна на Гришо, 0:30, 15:30, 30:30, 30:40 възможност за брейк, равенство, преднина за Рафа, страхотен уинър на Димитров  ново равенство, отново аванс за Надал топка на линията. Гейм за Надал, испанецът затвърждава пробива - 2:0 в решителната трета част.

Фантастично разиграване - 15:0 за Гришо, Димитров няма право да допуска втори пореден брейк, 30:0 много тежък удар на Григор, 30:15, 30:30, важна точка 40:30, 40:40, шанс за брейк пред Рафа, френетична точка равенство, преднина за Гришо, ново равенство, аванс за Надал, кинжален форхенд на Димитров равенство, точка за пробив, брейкът е факт! В една от ситуациите Рафа спечели ключова точка след видео повторение.

26 минути игра за 3 гейма в началото на третия сет. Маратонска битка и 3:0 за Рафаел Надал в частта. Какъв момент, след като Григор осъществи невероятен обрат в сет номер 2, Рафа печели 3 поредни оспорвани гейма.

Още един гейм за Надал 4:0. Бърз сервис-гейм и за Гришо - 1:4.

Рафа сервира - 0:15, 0:30, 0:40, 15:40 фантастичен тенис и от двамата, 30:40, 40:40, преднина за Надал, Рафаел удържа подаването си 5:1. Пробив - 6:1 Матадора е на финал, а Димитров показа възхитителен тенис и отпада с гордо вдигната глава.

(9)
1
ПИГЕЗ ОРИЕНТИРАИ СИ ГАЗО ШО Е ШААШ С КОИ СИ !....А ТЬИ ПИГЕЗ СИ ПУДКА ТО Е ЯСНО !....СИЧКО КОЕ ПРАИТЕ Е ЗА ПО ГУУЛЕМ ХАОС У СЛУГИНЗКАТА ЖУРНАЛИСТИКА НА НЕГУВО БАНКЯНСКО ВЕЛИЧИЕ ТИКВАТА !....РАДЕФ.... ПРЕВРАТИ ТО Е СМЕШНО....РАДЕФ Е ЦАЧКА !...ТВА Е....И МАНИ БАИБАТА ИВА И ТЕЯ СЕЛФИ ИНТЕРВУТА ЗВЕЗДОЧКА И НИДЕЛКО !....ИС КЛИЪР ?....
2
ДАВАЙ ЛЕНЧЕ ...С ТЕБ СМЕ ....МАЛКО ОСТАНА НА ТИКВАТА И ГЕРБ ...ТИ СИ БЪДЕЩИЯ МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ
3
Кой глупак очаква Гришо да бие Надал!?
4
Гришо ЯДИ ЦАРЕВИЦА НАЧИ УИ ....БАЦО ЯДИ МАСС НАЧИ ВУЛВЕТА ....СУЖУКА ЗА КОИ ?....
5
GRIGOR ZA PREZIDENT! (V badeshtata PEZIDENTSKA REPUBLICA!)
6
БЪЛГАРИ ОСЪЗНАЙТЕ СЕ. ТОЗИ Г.Д. НЕ Е НИКАКЪВ ТЕНИСИСТ. ТЕНИС МАФИЯТА ГО ТИКА НАПРЕД. КУПИ МУ ТАЗИ ГОДИНА 2 ТУРПИРА И ВИЕ НА КАКВО СЕ РАДВАТЕ И ТО ТУРНИРИ С 2 СЕТА. ТОЗИ ГРИГОР ГОЛЯМ ТУРНИР ОТ ГОЛЕМИЯ ШЛЕМ АМА НИКОГА НИКОГА НЯМА ДА СПЕЧЕЛИ. ЕДИН МЕДИЕН ГЕРОЙ В БГ Е ТОЙ . АМА НЕ Е И НИКАКЪВ БЪЛГАРИН КОЛКО ПЪТИ ИГРА ЗА БГ В КУПА ДЕЙВИС НИКОГА И ЗАЩО ОПОМНЕТЕ СЕ БРАТЯ БЪЛГАРИ ЕДИН ИЗМИСЛЕН МЕДИЕН ГЕРОЙ Е ТОЗИ. ЧАО И НЕ МЕ ЯДОСВАЙТЕ.
7
8
PEPI DA GO DUHASH ......
9
Само левскарите се величаят като загубят.Историята помни и се пише от победителите.
За кого бихте гласували, ако днес се проведат парламентарни избори?
Седмичен хороскоп
Овен (20.03 - 20.04)
Не трябва да разчитате много на съдбата през следващите седем дни. Тя няма да ви направи подаръци, трябва сами да се потрудите. Но затова пък усилията, положени сега, дават добри резултати. Парите идват и си отиват. Вие се ядосвате за някои ненужни покупки в събота. На моменти не знаете да спрете, затова е желателно да имате до себе си добър консултант, който да ви ограничава в харченето. Внимавайте пред кого и какво споделяте, защото завистниците са наострили уши и само чакат удобен момент за удар под кръста. Ще се разочаровате от приятелска лъжа и няма да простите.