ИЗВЪНРЕДНО! Тайфун - тотална лудост с Гришо в Пекин! Драмата огромна - Димитров... (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)

Дата
140702
Коментари
8

Гришо Димитров постигна ювелирна, страхотна, знакова победа! Българинът е само на две стъпки от нова престижна титла.

В сблъсък от 1/4-финалите на АТП500 турнира в Пекин Григор надви Роберто Баутиста Агут с 2:1 сета.

7:6 (5), 4:6, 6:2 в отделните части. Ключово се оказа подаване на Гришо при 1:1 гейма в третия сет. Тогава родният любимец отрази 2 възможности за брейк и надделя в маратонския гейм. След което наложи волята си и ликува.

Така Димитров вече води с 2:1 успеха в срещите между двамата.

Гришо ще играе на 1/2-финал с Рафаел Надал или Джон Иснър.

Агут е под номер 13 в тенис-ранглистата при мъжете. Димитров е осми във въпросното подреждане. През миналия сезон Григор стигна до финал в състезанието.

Димитров получи шанс за брейк в самото начало на двубоя, но Баутиста Агут отрази възможността. След това последваха два сравнително безпроблемни сервис-гейма и резултат 2:1 за испанеца. Григор показа страхотна игра при втория си сервис-гейм и резултатът стана 2:2.

Пробив на 30. Гришо повежда с 3:2. Родният тенисист се представя много силно.

Късметът обаче изневери на Димитров в следващия гейм. Баутиста съумя да върне брейка, след като при ключово отиграване топката се удари в мрежата и влетя в полето на Гришо. Роберто показа класата си, а и Фортуна не е на страната на Григор във въпросната част от срещата.

Важен гейм, 3:3. Агут на сервис. 15:40, Димитров отново се активизира. 30:40, 40:40, Роберто отрази 2 поредни възможности за пробив. Предимство за испанеца и гейм 4:3 за Баутиста.

Нашият спортист допусна лек спад в играта си. 3 поредни гейма за Агут. Димитров обаче изглежда достатъчно солиден на корта, за да се поздрави с успех във важния мач.

Гришо изравни - 4:4, Роберто поведе с 5:4. Григор сервира за оставане в сета, гейм на нула и 5:5.

Още два гейма за подаващите и тайбрек!

Роберто на сервис в началото на дългия гейм - 1:0 за испанеца.

1:1, 2:1 за Агут, първи мини-брейк.

2:2 страхотен ретур, Димитров връща мини-пробива, 3:2 за Гришо втора поредна точка за хасковлията при сервис на Роберто.

4:2 безупречно подаване на Григор, 4:3 уникално разиграване, мини-брейк за Баутиста.

5:3 мини-пробив за Димитров, страхотен тенис, 5:4.

5:5 мини-брейк за Роберто, 6:5 ас на Гришо.

Съдиите отсъдиха топка в аут на Агут, испанецът поиска видео-повторение. Топката е в полето, преиграване на точката. Драма на корта, дълго разиграване и мини-пробивът е факт, а с него и развръзката в напрегнатия първи сет. 7:5 точки за Димитров в тайбрека.

Вторият сет започна с 3 сравнително безпроблемни гейма за сервиращите. 2:1 в полза на Григор. В този момент тенисистите предложиха маратонски гейм, напрегнати разигравания, възможност за пробив пред Гришо, Роберто обаче не допусна брейк - 2:2. Гейм за Димитров на нула и 3:2.

Бърз сервис-гейм и за Баутиста 3:3. След поредица от безупречни сервис-геймове на Григор, последва пропукване в подаването на Гришо. При резултат 30:40 Димитров допусна двойна грешка и Агут пробива.

4:3 за испанеца, Роберто на сервис. 0:15, 0:30, 15:30, 30:30, една от най-оспорваните точки в мача - 40:30, 40:40, поредно френетично разиграване и преднина за Баутиста, къса топка от Роберто и 5:3 за него в частта.

Гришо изоставаше с 2:5 гейма от Дел Потро във втория сет на мача между двамата в Пекин, българският тенисист обаче спечели частта със 7:5. Способен ли е на страхотен обрат във втори пореден двубой.

Бърз сервис-гейм за Димитров, родният спортист намалява пасива си - 4:5.

Агут сервира за сета - 15:0, 30:0, 40:0, 40:15, гейм за Баутиста, обрат в частта няма да има. 6:4.

Вече над 2 часа откакто тенисистите излязоха на корта, а третата решителна част - тепърва се разгръща.

Гладиаторска битка между Григор Димитров и Роберто Баутистас Агут. Огромно изпитание за физиката, психиката и шампионските амбиции и на двамата.

Два бързи сервис-гейма в началото на третия сет. И в този момент се зададе най-наелектризиращият гейм с участието на Гришо досега в турнира. Уникални минути при резултат 15:40 Димитров включи турбото. Поредица от френетични отигравания, отразявания на точки за брейк. Супер класа и от Агут. Равенства, възторжени аплодисменти от публиката, мощни викове на Димитров и Григор удържа сервиса си. 2:1 какъв гейм!

Роберто Баутиста подава, Димитров се бори като лъв - 0:15, 0:30, 0:40, брейк на нула!

3:1 Григор!

Гришо затвърждава преднината, 4:1. Минути, в които Григор показва колко силен характер има.

Вместо да допусне пробив на Агут и 2:1 за испанеца, 4:1 за Гришо в решителния трети сет. 2 ключови отразени точки за пробив и последвал вихър на корта.

Роберто се връща в частта 4:2. Димитров сервира - 0:15, страхотен първи сервис и с втория си удар Григор сякаш пробива дупка в полето на опонента си - 15:15. 30:15, 40:15 и поредица от викове на Димитров, родният спортист се надъхва. 40:30 Баутиста отвърща, показвайки сериозна класа. Супер сервис и 5:2 за Гришо. Пробив 6:2 страхотна победа.

Григор затвори срещата с елегантно отиграване, тенис феерия в последната точка на мача. Много силен двубой за Баутиста, но Димитров е в супер форма.

След триумфа на Мастърс 1000 турнира в Синсинати, Гришо се устремява към нова титла. А показаното от Григор в третия сет срещу Агут и втория сет срещу Дел Потро е страхотна индикация за шампионската нагласа на родния топ тенисист.

(8)
1
БЪЛГАРИ ТОЗИ ИЗМИСЛЕН ТЕНИСИСТ ГРИГОР НЕ Е НИКАКЪВ БЪЛГАРИН. КАКВО Е ПОСТИГНАЛ ЗА БЪЛГАРИЯ. НЕ МОЖЕ ДА ГОВОРИ ПРОВИЛНО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. ИГРАЕ В НАГЛАСЕНИ ОТ ТЕНИС МАФИЯТА ТУРНИРИ И ЗАБЕЛЕЖЕТЕ САМО С ПОБЕДИ ОТ 2 ГЕЙМА ЗАЩОТО В ПО ГОЛЕМИТЕ ТУРНИРИ МАФИЯТА ТРУДНО ПРОБИВА. СМЕЕ СЕ КАТО ЗАПОЧНЕ ДОА ГОВОРИ И НЕ НАМЕРИ ДУМАТА НА БГ ЕЗИК. ИЗМИСЛЕН МЕДИЕН ГЕРОЙ В БГ
2
Страхотна победа! Браво
3
Доколкото си спомням, и Джон Атанасов не говорише български, но казвахме че е българин...
4
БОРИСОФ Е НА ГУУЛЕМАТА ЗЛУГИНИА УТ ЗОФИЯ ДО ПЕКИН !....ТЕНИЗ ЛИ ?....БАЦО ГУ ИГРАИЕ ЗА ДОЛАРЕЗ БЕ УТ БАНКА ЦРУ МУ ПЛАШТАТ ЗА СЕКИ СЕРВИЗ МА !....КТБ ЛИ ?....МИ ТАМ СА ТОПКИТЕ УТ ПРЕДИШНИЯ БУУЛЕМ ШЛЕМ ....НАЧИ КАСКА МУШУМА ГРАНАТУМЕД ....КВО ?....БАЦО ЛИ ?....ТОИ Е СААЛЗАТА НА ДЕДО УНКЕР !....БОРИСОФ ЛИ ?....ТОИ Е КОМУНИЗ НА СЛУШБА У ЦРУ !....КОИ ?....ЦЕЦО ЛИ ?.....ТЯ НЕ Е ТОИ !....ЦЕЦО СИ СМЕНИ ПОЛА !....АИДИ БЕГАИТЕ СА А РАБОТИТЕ ШО БАЦО ИСКА !....КОИ ?....ТОИ НЕ ДАВА ТОИ ИСКА !....КОЯ Е ТАЯ МЕРКЕЛ МА ?....ОНАЯ У БЕРЛИН !....ХАХАХАХАХА !....МИ ПИТАИТЕ ШТАЗИ !....НЕ ЗНАИЕТЕ КВО Е ШТАЗИ ?....АНГЕЛА ЗНАИЕ....ПИТАИТЕ НЕЯ....МОЕ И НА РУСКИ !....КВО ?....АИДИ СА ТУРИ РАДЕФ ТУКА БЕЗ ДЕСА А ВИДИТЕ ШО Е ТВА ГРИЗИН У БУТЕР....КВО ?....ГРИПЕНИ ЛИ !....ТВА НЕ СА МЕКИЦИ МА....КВО ?....КОИ МА ?....А ?....КОИ ?........................./МОЕ И ДА СЛЕДВА !/....
5
Pepi, голям си нещастник.
6
Тениса не е подходящ спорт за вашите махленски коментари, бе пиклемета!
7
Този коментар съдържа нецензурно съдържание!
8
pepi mi besche lubovniza v toaletnata pri halite. palen idiot
Виж всички най-четени
За кого бихте гласували, ако днес се проведат парламентарни избори?
Седмичен хороскоп
Овен (20.03 - 20.04)
Не трябва да разчитате много на съдбата през следващите седем дни. Тя няма да ви направи подаръци, трябва сами да се потрудите. Но затова пък усилията, положени сега, дават добри резултати. Парите идват и си отиват. Вие се ядосвате за някои ненужни покупки в събота. На моменти не знаете да спрете, затова е желателно да имате до себе си добър консултант, който да ви ограничава в харченето. Внимавайте пред кого и какво споделяте, защото завистниците са наострили уши и само чакат удобен момент за удар под кръста. Ще се разочаровате от приятелска лъжа и няма да простите.