Испания покори Париж, върна си първото място

Дата
3719
Коментари
0

Испания спечели голямото дерби на Стария континент в днешните квалификации за Мондиал 2014 и направи много сериозна крачка към директния полет за Бразилия. Ла Роха победи с 1:0 Франция насред Париж и изпревари "петлите" на първото място в Група "I".

Испанците показаха защо са световни и европейски шампиони и доминираха през целия мач срещу французите. Първо полувреме завърши без попадения, като Чави Ернандес можеше да открие още в петата минута, но не успя да намери рамката на вратата на Юго Лорис.

През втората част отново гостите доминираха на терена и заслужено откриха резултата в 58-ата минута. Педро Родригес изпревари Патрис Евра и засече във вратата ниско центриране на Начо Монреал. Лорис се намеси на два пъти, но в крайна сметка топката премина голлинията. Това бе четвърти гол на Педро в квалификациите и така играчът на Барселона е най-резултатният футболист на Испания в кампанията. Десетина минути преди края на мача Франция остана с човек по-малко, тъй като Пол Погба получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена. До края гостите държаха събитията под контрол и не позволи нищо опасно пред вратата си.

По този начин Испания поправи по отличен начин грешката си отпреди три дни - 1:1 като домакин на Финландия и си върна лидерската позиция в групата. Ла Роха е с 11 точки, докато Франция е с една по-малко.

ФРАНЦИЯ - ИСПАНИЯ 0:1

0:1 Педро (58)

(0)
За кого бихте гласували, ако днес се проведат парламентарни избори?
Седмичен хороскоп
Овен (20.03 - 20.04)
Не трябва да разчитате много на съдбата през следващите седем дни. Тя няма да ви направи подаръци, трябва сами да се потрудите. Но затова пък усилията, положени сега, дават добри резултати. Парите идват и си отиват. Вие се ядосвате за някои ненужни покупки в събота. На моменти не знаете да спрете, затова е желателно да имате до себе си добър консултант, който да ви ограничава в харченето. Внимавайте пред кого и какво споделяте, защото завистниците са наострили уши и само чакат удобен момент за удар под кръста. Ще се разочаровате от приятелска лъжа и няма да простите.