BG EN

Кранистка е пострадалата при инцидент жена в „Бургаски корабостроителници”

Региони

Кранистка е пострадалата при инцидент жена в „Бургаски корабостроителници”

7208
на 09.11.2015
Кранистка е пострадалата при инцидент жена в „Бургаски корабостроителници”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кранистка е пострадалата при инцидент жена в „Бургаски корабостроителници”, каза за „Фокус” Павлин Васков, директор на бургаската инспекция по труда. 61-годишната жена е кранистка на 16-тонен кран.

препоръчано

„Около 9.00 часа тази сутрин тя е повдигала товар с този кран. По време на повдигането се чупи стрелата на крана и жената пада заедно с нея”, обясни инцидентът Васков.

Инспекцията разследва дали инцидентът не е в резултат на нарушение на правилата за безопасност на труда. „Но тук се усложнява малко работата, защото за изправността на крана и техническата му годност компетентно мнение могат да дадат колегите от „Технически надзор”, обясни Васков.

Жената е настанена в отделението по реанимация в бургаската болница, с опасност за живота.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Слънце и над 20 градуса до четвъртък, неясно време за Великден Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Слънце и над 20 градуса до четвъртък, неясно време за Великден
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК