Лориен показа жажда за живот и обърна Нанси за едно полувреме

Дата
1602
Коментари
0

Отборът на Лориен победи с 3:2 Нанси в мач от 30-ия кръг на Лига 1, след като на почивката губеше с 0:2. “Мерлузите” спряха серията си от пет поредни загуби в шампионата и показаха, че имат намерение да се борят със зъби и нокти за оцеляването си.

Домакините поведоха в резултата с попадения на Фету Мауаса и Исар Диа до почивката, но с голове на Бенжамен Муканджо, Уесли Лотоа и Арнолд Мвуемба гостите стигнаха до впечатляващ обрат. По този начин Лориен събра 25 точки и вече поделя с Бастия последното място. Спасението обаче е само на три точки. Именно Нанси е с 28 в зоната на плейофа за оставане.

Анже победи с 3:0 Гинган с късни попадения на Жонатан Бамба, Томас Мангани и Фамара Диедиу. В подреждането Анже е с 39 точки на девето място, докато Гинган е с една по-малко на десето. Тулуза и Рен не успяха да си вкарат гол и завършиха наравно 0:0. Гостите от Бретан могат повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като бяха по-активният тим през целия двубой. Тулуза е 12-и с 37 точки, докато Рен е осми с 41.