Дата
774
Коментари
0

Отборът на Наполи записа първата си победа в група "F" на Шампионската лига, след като надигра категорично Фейенорд с 3:1 на своя "Сан Паоло". Италианците категорично бяха по-добрият тим в този мач и взеха трите точки с попадения на Лоренцо Инсиние в 7-ата, Дрис Мертенс в 49-ата и Хосе Кайехон в 70-ата минута. Почетното попадение за гостите падна в добавеното време на мача, а негов автор бе Софиан Амрабат. Холандците пропуснаха и дузпа в 68-ата минута чрез Йенс Тоорнстра.

Срещата започна перфектно за Наполи и още в 7-ата минута домакините откриха резултата. Лоренцо Инсиние отне топката в средата на терена и напредна през центъра, след което отправи удар по земя, който се озова във вратата за 1:0. Две минути по-късно и Марек Хамшик стреля от дистанция, но неточно.

Гостите пък стигнаха до първия си голов шанс в 12-ата минута, когато Хапс намери Ботиус в наказателното поле, но ударът му бе в тялото на Рейна.

Последваха минути на известно затишие на "Сан Паоло", но в края на полувремето италианците отново натиснаха. В 41-ата минута далечен удар на Инсиние бе спасен от вратаря, а в 44-ата минута Хамшик получи на скорост в пеналта, но стреля до гредата.

В началото на втората част Наполи удвои преднината си. Домакините пресираха в половината на съперника и принудиха защитник да сгреши. Фаузи Гулам отне топката и изведе Дрис Мертенс сам срещу вратаря, а белгиецът нямаше как да сгреши за 2:0.

В следващите минути гостите имаха две голови възможности. Първо в 54-ата минута удар на Берхуйс бе спасен от Рейна, а минута по-късно и Ел Ахмади тества испанския страж, който обаче отново бе на мястото си.

В 68-ата минута гостите получиха доста съмнителна дузпа след като Максимович падна в наказателното поле след сблъсък с Фаузи Гулам. Като че ли обаче справедливостта възтържествува, след като ударът на Тоорнстра от бялата точка бе спасен от Рейна.

Две минути по-късно Наполи нправи преднината си класическа. Тапиа реши да показва техника пред своето наказателно толе и топката му бе отнета от Мертенс, който веднага подаде на Кайехон, а испанецът от малък ъгъл вкара трети гол за своя тим.

В самия край на мача Фейенорд все пак се добра до почетно попадение. Тогава Амрабат се измъкна между двама защитници в наказанетлното поле и отблизо вкара за крайното 3:1.

Това бе първа победа за Наполи в групата и тимът заема 3-ото място с 3 спечелени точки, предава Спортал. Фейенорд пък допусна втора неприятна загуба и остава на дъното на класирането без спечелена точка.