Националите по плажен футбол завършиха на 6-ото място в Евролигата

Дата
1402
Коментари
0

Националният отбор на България по плажен футбол приключи участието си на финалите в Дивизия "Б" на Евролигата, която се провежда в Терачина, Италия с поражение от Англия с 3:5.

Срещата започна с няколко добри ситуации за гол, които се откриха пред нашия отбор, но още при първата си сериозна ситуация Англия поведе в резултата. До края на първата третина "лъвовете" не успяха да покажат най-доброто, на което са способни, а британците стигнаха до второ попадение.

През вторите 12 минути албионците реализираха трети гол, след което "трикольорите" ни заиграха както в предишните три дни и започнаха да създават положение след положение пред вратата на съперника си. Филип Филипов върна едно попадение, но веднага след подновяването на играта, Англия отново вкара за 4:1 в своя полза. Отговорът на България не закъсня и след заучено изпълнение на център Цено Лозанов за втори път прониза вратата на съперника. Добрата игра на "лъвовете" в тези минути доведе до трети гол за България, дело на най-младия в състава Станислав Джамбазов, който си пое топката пред нашата врата и с прецизен удар в горния ляв ъгъл направи 3:4.

В заключителната част играчите на Симеон Христов имаха пълно превъзходство и пропиляха няколко много изгодни ситуации за попадение, като и гредите на три пъти помогнаха на Англия да задържи актива си. Четири минути преди края Павел Адамов открадна една топка и бе съборен от стража на съперника, но вместо дузпа и червен картон, арбитърът на двубоя отсъди симулация, предава Спортал. По-малко от минута преди края на срещата Англия вкара пети гол, а съдийските грешки продължиха с втори неотсъден наказателен удар за "лъвовете", след игра с ръка в наказателното поле.

Въпреки поражението, България записа най-доброто си постижение в участията си в Евролигата по плажен футбол. При предишното си класиране възпитаниците на Симеон Христов завършиха седми, а сега приключват с позиция напред.