ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-голямата детска площадка във Варна – в района до тенис кортовете в Морската градина, ще бъде открита в неделя от 11 часа. Всички малчугани са поканени да пробват лично новите люлки и пързалки.
Площадката е изградена на площ от 1300 кв. м., има положена ударопоглъщаща настилка, а съоръженията отговарят на всички изисквания за безопасност. На терена има игрови площи за две възрастови групи – до 3 и до 12 години, обособени са и различни зони – море, плаж, зоопарк с животни. Цветовете и материалите, от които са изработени люлките, катерушките и пързалките, са съобразени така, че да създават настроение и комфорт на децата.
Новата площадка е част от мащабната програма на Община Варна за обновяване на детските кътове за игра в над 230 терена от всички райони на морската столица. Така Варна се очертава да бъде първият град в страната, който ще реши проблема със старите и опасни детски площадки.