Дата
1042
Коментари
0

Отборът на Порто постигна неочаквана победа с 3:0 при визитата си на шампиона на Франция Монако. Португалците показаха хитрост в действията си и въпреки че съперникът им бе по-активният тим през целия двубой, стигнаха до крайния успех с категоричен резултат. Два гола отбеляза Венсан Абубакар, а в края на мача Мигел Лаюн нанесе съкрушителния удар.

Резултатът бе открит от гостите в 31-ата минута. Тогава защитата на монегаските допусна три последователни удара от страна на португалски нападатели. На два пъти Диего Беланио отрази топката, но на третия път Абубакар нямаше как да сбърка от един метър.

След почивката последва натиск на Монако, но в средата на втората част Порто издебна домакините на контраатака. Муса Марега получи топката по десния фланг и намери непокрития Абубакар, който не се бави, за да удвои, предава Спортал. До края на мача Монако направи всичко по силите си да се върне в срещата, но минута преди края допусна и трети гол. При нова контраатака отдясно последва центриране в наказателното поле и след няколко карамбола, топката стигна до Лаюн, който я промуши за трети път в мрежата на Монако.

Така Порто се върна в играта за излизане от групата, след като в първия си мач допусна домакинско поражение от Бешикташ. Монако от своя страна остава с една точка, спечелена при визитата на РБ (Лайпциг). Лидер е Бешикташ с шест.

Монако - Порто 0:3

0:1 Абубакар (31)

0:2 Абубакар (69)