Времето в София 18 o C

САМО В ПИК! Вижте колко милиона ще грабне новият световен шампион по футбол. Цифрите са рекордни

на 15.06.2018
23816
5
15.06.2018
5
23816

Колко ще грабне победителят от Световното по футбол тази година? Вече е ясно колко ще спечели всеки отбор, стигнал до определена фаза от мондиала.

Отборите, които останат в групите, ще приберат общо 128 милиона щатски долара, тоест по 8 милиона на тим, а тези, стигнали до осминафинали, по 12 на отбор.

Съставите, продължили до четфъртфиналите на първенството, ще получат по 16 милиона долара. Отборът, завършил на 4-о място, печели 22 милиона, а този на трето - 24.

Загубилият финалист получава 28 милиона, а победителят грабва 38 милиона. Общо стойността от наградния фонд се изчислява на близо 400 милиона.

Този награден фонд, сравнен със Световното по футбол през 2014 в Бразилия, е малко по-голям, като разликата е с 3 милиона. Докато разликата с Шампионска лига е доста по-значителна в полза на клубния футбол.

През изминалия сезон Реал Мадрид грабнаха 57 милиона долара, което е почти два пъти повече от тазгодишното световно.

(5)
1
сиромаси
2
НА ФОНА НА ЕДИН ТРАНСФЕР НА ТЪПАК КАТО НЕЙМАР - НЕ Е ТОЛКОЗ МНОГО БЕ
3
Не им бройте паричките, идете вие да вкарата голове. Нашти дървета нищо пак не направиха....