0
11.01.2018
0
1424

Отборът на Севиля безпроблемно стигна до 1/4-финалите за Купата на краля след втора победа срещу Кадис. Тази вечер “Рамон Санчес Писхуан” видя успех с 2:1, с който общият резултат от двата мача достигна до 4:1. Висам Бен Йедер (32) и Хоакин Корея (54) бяха точни за тима на Винченцо Монтела. В 85-ата Алваро се разписа за другия андалуски тим, а в края същият можеше да донесе и изравняване след видимо отпускане в редиците на “бяло-червените”.

Първото полувреме на “Санчес Писхуан” предложи много интересни моменти. Севилци владееха топката, но гостите от по-южната част на Андалусия създадоха две-три чудесни голови ситуации. В 17-ата минута Давид Барал прати топката някъде около сглобката след мощен шут от дъгата. В 25-ата Траоре беше изведен сам срещу вратаря, но предпочете изстрел в близкия ъгъл и не намери вратата, предава Спортал. В 32-ата домакините стигнаха до гол. Вратарят Янес се справи с първия шут, но при добавката Висам Бен Йедер прати кълбото в мрежата. В 45-ата стражът на гостите спаси след хубав удар на Евер Банега.

В 54-ата севилци вкараха и втори гол и съвсем отчаяха своя опонент. Хоакин Корея се разписа с глава и направи 2:0. В 71-ата стражът на “жълтите” Рубен Янес направи страхотно двойно спасяване. Ритъмът на срещата поспадна, а гостите на свой ред имаха шанса да се разпишат. В 85-ата защитата на домакините подцени изритана напред топка, Серхио Рико понечи да излезе и беше наказан от Алваро, който хитро пусна топката над главата му - 2:1. Две минути по-късно Алваро преодоля Рико, но не успя да вкара от малък ъгъл.

Севиля - Кадис 2:1 (2:0 в първия мач)

1:0 Бен Йедер (32)

2:0 Хоакин Корея (54)

2:1 Алваро (85)