Дата
1932
Коментари
0

Най-силните български състезателки по тенис на маса, сестрите Красимира Йовкова и Мария Йовкова бяха трогнати от подкрепата на публиката във вчерашния двубой от квалификациите за Европейско първенство в София. Националният отбор за жени отстъпи на силния състав на Беларус с 0-3 победи, а мъжете загубиха от Испания също с 0-3.

"Толкова много хора бяха дошли да ни гледат в Бадминтон зала "Европа"! Беше невероятно, във всеки един момент усещах, че са зад нас, което помага в трудни моменти. Съжалявам, че не успях да ги зарадвам с победа. Но нашият отбор е със средна възраст 18 години и в такива мачове израства“, заяви 19-годишната Красимира Йовкова. По-малката сестра Мария, която игра в първия двубой срещу Алина Арлуская, започна отлично, но не успя да го спечели.

"Много ме е яд, че разочаровах зрителите. В първия гейм играх добре, стигнах до геймпойнт при 10:9 точки, но една намеса на мрежата ми попречи да спечеля. От този момент се разконцентрирах и загубих. Радвам се, че феновете бяха изпълнили залата, имаше и правостоящи. Атмосферата беше чудесна", каза 17-годишната Мария Йовкова. Следващите двубои на националните отбори са на 13 декември срещу съставите на Русия и ще се играят отново в София.