BG EN

Спасиха благороден елен, паднал в бетонен канал

Инциденти

Спасиха благороден елен, паднал в бетонен канал

25163
на 17.06.2014
Спасиха благороден елен, паднал в бетонен канал
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Горски служители спасиха благороден елен, който попаднал в бетонен напоителен канал край шуменското село Златна нива и гладувал вътре поне седмица. Днес животното било извадено и пуснато на подходящо място в природата, пише "Труд".

препоръчано

Еленът бил забелязан от д-р Иван Воденичаров, собственик на месопреработвателно предприятие в същото село. Той подал сигнал до Районното управление по горите.

В началото спасителите мислели да търсят съдействие за упояване на животното със стреличка, за да го измъкнат от бетонното корито. После успели да накарат елена да измине стотина метра до място, откъдето можел да се излезе.

От дългия престой в канала еленът бил отслабнал и на предела на силите си. Според д-р Воденичаров, който е ветеринар и ловец, късметлията с рога е поне на 4-5 г.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Радев към Дара в Министерски съвет: Вече си част от европейската политика - канцлерът Мерц ме посрещна с Бангаранга (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Радев към Дара в Министерски съвет: Вече си част от европейската политика - канцлерът Мерц ме посрещна с Бангаранга (ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК