Дата
4990
Коментари
0

Националният отбор на България направи първа грешна стъпка в допълнителните квалификации за Евробаскет 2015, след като тази вечер отстъпи при домакинството си във Варна на Румъния със 74:77.

Това е първо поражение за "лъвовете", които, освен него, имат на сметката си и две победи. Родните национали стартираха силно, а поредица от добри изяви на Лилов и Миркович в нападение дадоха шанс на българите да дръпнат с 11:4. Вместо да се възползват от вихреното начало и да смачкат съпротивата на съперника, момчетата на Константин Папазов допуснаха редица грешки, а връх бе неспортсменския фал на Лилов, който даде шанс на румънците да стопят пасива си за 10:11. Проблемите за домакините продължиха, като това си личеше най-вече в нападение, а под други кош Силвашан се бе развихрил и Румъния излезе за първи път напред – 14:18. Папазов взе прекъсване, а възпитаниците му се вслушаха в съветите му и до края на първата част "лъвовете" все пак успяха да стопят изоставането си – 19:20.

Началото на втората четвърт бе кошмарна за нашите след поредица от пропуски на Миркович, братята Иванови и Върбанов, а в същото време гостите просто се забавляваха на терена и преднината им бързо скочи до седем точки – 26:19. Българите се "отпушиха" след малко повече от три минути игра след бърза атака и кош на Калоян Иванов, но като цяло, близнаците, както и всички в селекцията на Папазов бяха просто бледи сенки на самите себе си, а Мандаке добави пет точки към актива си и сиуацията за България се влоши още повече – 21:35. Всичко това се отрази и на нервите на нашите, а с поредна глупост се "отчете" Калоян Иванов, който след като вкара едва втория кош за нашите, си изпроси безумно техническо нарушение. До края на полувремето освен глупостите в нападение, българите бяха неадекватни и в защита, а това доведе до още по-катастрофална разлика на почивката – 24:44. След няколко грешки и под двата коша в началото на второто полувреме, българите се активизираха за момент и след бърза атака на Костов разликата падна под 20 точки, но Мандаке бързо укроти съперника с поредната си тройка – 49:29.

Единственото позитивно в този момент бе, че нашите не се отказваха в опитите си да търсят обрат, а с отговорната задача да завършва атаките на домакините се нагърби Иван Лилов. Именно баскетболистът на Газ Метан бе неудържим, а буквално в послендите секунди и Миркович напомни за себе си и след пет поредни точки, България отново мечтаеше за победата - 51:60. Импулсът в играта на България се запази и през последната четвърт, но заедно с това дойдоха и прибързаните действия в нападение. Въпреки това, Лилов и Миркович продължаваха да разпиляват защитата на съперника, а 4:37 минути преди последния съдийски сигнал изоставането ни бе само две точки – 62:64 и драмата бе пълна. Само няколко секунди по-късно домакините стигнаха до равенството след кош на Деян Иванов, но Мандаке и Силвашан нанизаха по още една тройка за Румъния и върнаха преднината от 6-7 точки за гостите. Последните 30 секунди бяха изключително напрегнати, като нашите направиха всичко по силите си, за да стигнат до пълен обрат, но късметът изневери на "лъвовете" и пълният шок бе факт – Румъния си тръгна с победата от Варна - 77:74.

(0)
За кого бихте гласували, ако днес се проведат парламентарни избори?
Седмичен хороскоп
Овен (20.03 - 20.04)
Не трябва да разчитате много на съдбата през следващите седем дни. Тя няма да ви направи подаръци, трябва сами да се потрудите. Но затова пък усилията, положени сега, дават добри резултати. Парите идват и си отиват. Вие се ядосвате за някои ненужни покупки в събота. На моменти не знаете да спрете, затова е желателно да имате до себе си добър консултант, който да ви ограничава в харченето. Внимавайте пред кого и какво споделяте, защото завистниците са наострили уши и само чакат удобен момент за удар под кръста. Ще се разочаровате от приятелска лъжа и няма да простите.