BG EN

Строителството продължава да отчита спад

Икономика

Строителството продължава да отчита спад

3821
на 03.11.2014
Строителството продължава да отчита спад
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Строителството продължава да отчита спад.

препоръчано

Строежът на 600 жилищни сгради с 1715 жилища в тях и с 219 хил. кв. м обща застроена площ е започнало през третото тримесечие на годината, обявиха от НСИ. В сравнение със същия период на миналата година започнатите нови жилищни сгради са по-малко с 12,7%, жилищата в тях - с 9,5%, а разгънатата им застроена площ пада с 25,2%. През периода юли-септември 2014 г. е започнало строителството на 22 административни сгради/офиси с 21 хил. кв. м РЗП. На годишна база броят на започнатите административни сгради пада с 47,6%, но тяхната РЗП нараства с 30,2%.

Спад има и при издадените разрешителни за строеж - с 11,4% при жилищните и със 7,1% при административните сгради.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК