Треньорът на Порто: Успяхме да неутрализираме Рома

Дата
1609
Коментари
0

Момчетата свършиха фантастична работа и Порто заслужено влезе в групите на Шампионската лига, заяви треньорът на "драконите" Нуно Еспирито Санто след победата над Рома с 3:0.

Италианците, които бяха домакини в срещата, останаха с девет човека в началото на второто полувреме. Първо Даниеле Де Роси бе изгонен с директен червен картон в 39-ата минута, а в 50-ата съдбата му последва и Емерсон. Порто откри резултата в 8-ата минута чрез Фелипе, а през втората част точни бяха Мигел Лаюн (73`) и мексиканецът Хесус Корона (75`).

"Излязохме на терена с правилни подход и настроение. Добре се справихме с контрола на топката срещу толкова силен отбор. като цяло играхме добре и успяхме да неутрализираме Рома. Отборът беше концентриран. Искам публично да благодаря на всички за чудесната работа. Момчетата си помагаха взаимно на терена и вярваха в успеха. Беше важно да играем внимателно в отбрана и да действаме рисковано напред. Именно така трябва да виждаме Порто", обяви Еспирито Санто след двубоя в Рим.