BG EN

Цирк! Депутатите се срамували да се регистрират на трудовата борса, давали им "само" 1500 лева на месец!

ЧАС ПИК

Цирк! Депутатите се срамували да се регистрират на трудовата борса, давали им "само" 1500 лева на месец!

13559
на 08.11.2014
Цирк! Депутатите се срамували да се регистрират на трудовата борса, давали им само 1500 лева на месец!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Петима бивши народни избраници, изпаднали в тази ситуация, отказаха да застанат с лицата си пред камерата на Нова телевизия, стана ясно от репортаж на медията. Обезщетението при разпускане на парламента е около 1500 лева на месец, а ако всички депутати се регистрират там, бюджетът ще е натоварен с повече от 400 000 лева месечно.

препоръчано

Има и такива, които не използват правото си и не се регистрират като безработни. Те обясняват това със своите морални предразсъдъци и състоянието на държавата. Дали обаче са искрени или просто имат други начини да получават пари, не е ясно.

По принцип обаче „безработен народен представител” се възприема като удар върху авторитета на партията, която го е излъчила. Според данни от Агенцията по заетостта 14 бивши народни представители са се регистрирали след разпускането на 42-то Народно събрание. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК