"Карамелите" отново се оказаха горчиви за бившия си мениджър

12933
на 20.04.2014
Карамелите отново се оказаха горчиви за бившия си мениджър

Манчестър Юнайтед загуби с 0:2 гостуването си на Евертън от 35-ия кръг на Висшата лига. По този начин бившият мениджър на "червените дяволи" се завърна на "Гудисън Парк", който напусна през миналото лято в посока "Олд Трафорд".

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

С победата Евертън постигна първи двоен успех над Юнайтед от 44 години насам. А освен това отборът събра 69 точки на петото място и е на само една зад четвъртия Арсенал, който заема последното място за Шампионската лига. Манчестър Юнайтед пък остава седми с 57 т. след 11-ата си загубата от началото на сезона.

Срещата на "Гудисън Парк" започна с очакван натиск на домакините. На два пъти играчите на Евертън претендираха за дузпи, но такива не бяха отсъждани. Усилията на играчите в червени фланелки обаче дадоха резултата, защото при третия опит за игра с ръка Марк Клатенбърг посочи бялата точка. Фил Джоунс реагира като вратар при удар на Лукаку от границата на големия пеналт, което провокира арбитъра да отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка Лейтън Бейнс шутира силно по земя и откри резултата в 28-ата минута. По този начин той отбеляза с гол своя мач номер 300 във Висшата лига.

Грешка на централните защитници доведе до втори гол във вратата на Де Хея. Кевин Миралас бе изведен зад отбраната и от малък ъгъл отдясно не остави шанс на испанския страж за 2:0 минути преди почивката.

След паузата събитията на терена не се промениха. Евертън действаше стабилно в отбрана, а Уейн Рууни нямаше подкрепа. Капитанът на "червените дяволи" в тази среща се опитваше и да организира играта на тима си. Съотборниците му обаче сякаш нямаха сили, защото освен комбинативност видимо липсваше и скорост в Юнайтед.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)