"Левски" би Лукойл Академик за първи път този сезон и ще гони второто място до края

Баскетбол

5712
на 19.04.2014
Левски би Лукойл Академик за първи път този сезон и ще гони второто място до края

"Левски" си остави шанс да гони второто място в редовния сезон на ТЕСИ НБЛ. "Сините" успяха да надиграят Лукойл Академик като гост с 97-93 и така победиха за първи път съперника този сезон, а му нанесоха и второ домакинско и общо второ поражение. Така бе спряна и серията от 16 поредни успеха за шампионите, но загубата за тях е без значение. Сега Левски ще гони задължителна победа срещу Черноморец и ще се надява Берое да изненада Балкан, за да остане втори. При равенство в точките между "сините" и ботевградчани предимство ще имат "зелените" и те ще бъдат втори.

Левски води през цялата първа четвърт, а след като я завърши с 8 точки поред, успя да дръпне с 9. Тимът поддържаше добрият си аванс и през втората, а три минути преди края й разликата стигна цели 14 точки. "Сините" обаче не успяха да я задържат, тъй като домакините завършиха първото полувреме по-добре и намалиха. Лукойл започна по-добре и второто и след серия от 7-0 шампионите излязоха напред с 2 точки след кош на Сашо Янев. Левски отговори с тройка, но пък нова серия за домакините, този път от 10-2, ги изведе напред със 7 точки. Точно преди средата на последната четвърт левскарите направиха 10-0 и излязоха напред с 4 точки, но шампионите бързо изравниха. Също толкова бързо обаче гостите нанизаха нови 9 и се откъснаха. При оставащи 28 секунди разликата вече бе станала само 3 точки, а топката бе за Лукойл Академик. Марко Килингсуърт бе фаулиран при 22 до края, а той успя и в двата си опита. След това Брандън Хийт повтори упражнението, а след него бе фаулиран Кристофър Дън за домакините. Той вкара първия опит и пропусна втория, но борбата бе овладяна от Христо Захариев. Крилото на "сините" успя и в двата си опита и така реши мача.

Брандън Хийт изигра страхотен двубой срещу бившия си отбор и наниза 35 точки и направи 8 асистенции за победителите.

Джумейн Джоунс също се отчете с решителни изяви и завърши с 22 точки и 12 борби, а Лайънъл Чалмърс вкара 10 точки.

За домакините по 18 точки отбелязаха Марко Килингсуърт и Александър Янев, а по 16 Божидар Аврамов и Антъни Уийдън.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)