"Левски" на полуфинал в женското първенство след нова победа над ЦСКА (СНИМКИ)

Волейбол

10676
на 14.03.2017
Левски на полуфинал в женското първенство след нова победа над ЦСКА (СНИМКИ)

Женският волейболен отбор на Левски се класира за полуфиналите на НВЛ-жени, след като елиминира Вечния си съперник ЦСКА след 2-1 победи в 1/4-финалните плейофи. "Сините" се наложиха с 3:1 (25:18, 14:25, 25:18, 25:19) в мач №3 от плейофната серия, игран тази вечер в зала "Васил Симов" и ще спорят в полуфиналите срещу Раковски (Димитровград).

ЦСКА - Левски

ЦСКА пък приключва участието си в шампионата и ще стиска палци за нова титла на Марица (Пловдив), за да запази 3-ото си място от редовния сезон и да спечели бронзовите медали. Левски пък, ако иска да избяга от незавидното си 6-о място, ще трябва да спечели титлата. В противен случай ще остане на тази позиция след края на първенството.

В първата част ЦСКА започна с няколко блокади, но нападателната мощ на нападателките на Левски наклони везните в тяхна полза, 4 точки от атака на капитанката на "сините" Кристиана Петрова. В "червените" така и не можеха да свалят топката на земята от нападение и Левски поведе след 25:15. Във втората част на полето за ЦСКА остана влязлата като резерва Ралина Дошкова. Атаката на "червените" живна, докато тази на "сините" отслабна, а грешките в полето на Левски зачестиха. Така ЦСКА изравни геймовете след 25:14.

В третия гейм Левски започна повече от добре с преднина от 8:2. Нападателките на ЦСКА Мартина Хикова (5 точки в този гейм) и Натали Петрова се събудиха, но разликата, която "сините" бяха направили бе доста сериозна. Освен това момичетата на Радо Бакърджиев имаха надмощие на блок в тази част (6:3), а Мария Йорданова сложи точка на спора с атака за 25:18 и 2:1 за Левски. В четвъртия гейм за ЦСКА като диагонал продължи да се изявява Ивета Станчулова, която се появи в края на предишния гейм, но състезателките на Левски продължаваха да диктуват темпото на игра, направиха разлика и приключиха всичко след силна атака на Мария Йорданова за 25:19 и 3:1 гейма.

Най-полезна бе капитанката на Левски Кристиана Петрова, която изигра нов силен мач и завърши с 18 точки, а Мария Йорданова, която отново се включи в хода на мача, добави 12 точки за победата. За тима на ЦСКА Мартина Хикова отбеляза 12 точки, а Борислава Съйкова и Силвия Кьосева завършиха с по 9 точки.

ЦСКА - ЛЕВСКИ (18:25, 25:14, 18:25, 19:25)
ЦСКА: Полина Нейкова, Кристина Бончева, Силвия Кьосева, Борислава Съйкова, Мартина Хикова, Натали Петрова, Михаела Михайлова-либеро
Старши-треньор: Юлия Иванова
ЛЕВСКИ: Гергана Георгиева, Катрин Димитрова, Анелия Джондрова, Деница Димитрова, Кристиана Петрова, Моника Кръстева - Надежда Петрова-либеро (Виктория Иванова-либеро)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев.