"Левски" спечели волейболното дерби при дамите

Волейбол

17799
на 28.02.2015
Левски спечели волейболното дерби при дамите

Отборът на "Левски" победи ЦСКА с 3:2 (31:33, 25:18, 25:17, 24:26, 15:9) в изключително оспорвано и интересно дерби от Националния волейболен шампионат за жени.

Двата тима направиха истинско дерби в столичната зала "Христо Ботев", като в крайна сметка лидерките в класирането показаха по-здрави нерви в тайбрека и стигнаха до успеха.

"Червените" успяха да измъкнат много оспорван първи гейм, след което волейболистките на "Левски" отговориха с два убедителни гейма. ЦСКА взе равностойния четвърти гейм, преди "сините" да се наложат в тайбрека.

По този начин "Левски" записа 17-та победа от 18 мача, докато ЦСКА е на 3-то място в класирането с 10 победи и 9 загуби.