"Левски" спечели най-старото столично дерби и се утвърди на върха

15702
на 29.11.2015
Левски спечели най-старото столично дерби и се утвърди на върха

Отборът на "Левски" победи с 2:0 Славия в столичното дерби от 17-ия кръг на "А" група.

Роман Прохазка отбеляза първото попадение в мача, след като бе точен в 15-ата минута, когато прати топката в мрежата от над 20 метра.

Словакът се възползва от излизане на Кирев, който преди това изби топката от краката на Бедоя пред наказателното поле. Топката попадна в Прохазка, който прехвърли Кирев и вкара своя пети гол за този сезон в "А" група.

В 41-ата минута Мигел Бедоя подаде отлично на Де Ноойер, който от 12 метра стреля хубаво и прати топката в мрежата на Кирев за 2:0. Голът е негов дебютен за "Левски" в "А" група.

С този успех "сините" събраха 34 точки на върха на класирането и водят с три повече пред Лудогорец и Литекс. Славия пък си остава на шестата позиция с 22 точки и вече се утвърждава в средата на таблицата.

ПЪРВО В ПИК TV! Борисов се ядоса на ППДБ: Не реагират срещу министрите на Радев, а реагират срещу човека, който го взех от тях - Дани Митов ПЪРВО В ПИК TV! Борисов се ядоса на ППДБ: Не реагират срещу министрите на Радев, а реагират срещу човека, който го взех от тях - Дани Митов