"Левски" стартира с победа при Делио Роси, Яблонски и Буш носят трите точки срещу Дунав

ХИТ СПОРТ

11260
на 13.08.2017
Левски стартира с победа при Делио Роси, Яблонски и Буш носят трите точки срещу Дунав

26-кратният шампион на България Левски стартира ударно представянето си при новия старши треньор на тима Делио Роси. В предпоследен двубой от 5-ия кръг на Първа професионална лига “сините” победиха с 2:0 Дунав (Русе), като това е най-малкото, с което сензацията в миналогодишното издание на елитния шампионат се измъкна от столицата. След вяло и безлично първо полувреме, в което си личеше напрежението в редиците на домакините, момчетата на италианския специалист започнаха вихрено втората част и при малко повече късмет можеше да се поздравят с до далеч по-изразителен успех след последния съдийски сигнал на Волен Чинков.

Попаденията на “Герена” реализираха защитникът Давид Яблонски, който отбеляза изключително красив гол в 69-ата минута, и резервата Сержиу Буш, който наказа в последните секунди иначе перфектния през целия мач Станислав Антонов. Вратарят на Дунав обра овациите, след като сътвори няколко невероятни спасявания и дори си заслужи похвалите след края на срещата на другия най-добър на терена - Габриел Обертан. Французинът показа огромно желание и на няколко пъти демонстрира огромната си класа, благодарение на която бе част от Манчестър Юнайтед и Нюкасъл, но така и не успя да открие головата си сметка със синята фланелка.

С успеха на домашна сцена Левски събра 7 точки в актива си и се изкачи до петата позиция във временното класиране, на четири зад лидера Черно море. “Сините” обаче са с мач по-малко, тъй като двубоят им от първия кръг с Лудогорец бе отложен, предава Спортал. Дунав пък остава на девето място с 5 точки на сметката си. В следващия кръг столичният гранд гостува на Пирин (Благоевград), а тимът от Русе приема у дома шампиона Лудогорец на Херо.

Левски - Дунав 2:0

1:0 Яблонски 69'
2:0 Буш 90'

Левски: 21. Митрев (к), 4. Горанов, 8. Вутов (7. Нар 87'), 10. Мапуку (9. Буш 64'), 13. Гомес, 15. Прохазка, 19. Цветкович, 25. Ангелов, 28. Яблонски, 32. Обертан, 71. Панайотов
Старши треньор: Делио Роси

Дунав: 86. Антонов, 83. Попадийн (94. Ненов 76'), 4. Патев, 22. Милчев, 23. Хубчев, 11. Димов (к), 31. Станоев (5. Марем 14'), 77. Костадинов, 7. Карагерен (20. Георгиев 83'), 10. Шопов, 9. Будинов
Старши треньор: Веселин Великов

Главен съдия: Волен Чинков, София
Жълти картони: Вутов 69', Горанов 77' (Левски); Марем 14', Хубчев 52', Попадийн 59' (Дунав)
Стадион: “Георги Аспарухов”, София

ЕКШЪН В ПИК TV! ППДБ и БСП в яростна атака - ще бъде ли свален Росен Желязков (НА ЖИВО) ЕКШЪН В ПИК TV! ППДБ и БСП в яростна атака - ще бъде ли свален Росен Желязков (НА ЖИВО)