"Лъвовете" и "канарчетата" мечтаят за Лига Европа! Славия и Монтана ще се борят за оцеляване в елита

9626
на 10.05.2017
Лъвовете и канарчетата мечтаят за Лига Европа! Славия и Монтана ще се борят за оцеляване в елита

Верея записа пета поредна победа в Първа лига след 3:2 над Монтана в Ловеч и запази първото място в група "А" на "втората осмица”. В другия мач на Коматево Ботев победи лесно Славия с 3:1 и остана на второто място с точка по-малко – 44 срещу 45.

И Верея, и Ботев се спасяват, като ще играят баражи за Лига Европа, започвайки на кръст срещу първите два отбора от група "В”. Там лидер е Пирин с две точки повече от Берое. В последния кръг "орлетата" са гости на Локо (ГО), а старозагорци приемат Нефтохимик.

Славия и Монтана ще се борят за оцеляване, стартирайки срещу Локо (ГО) и Нефтохимик съответно. Първите полуфинални плейаути са на 18 май.

В Ловеч с дебютния си гол за Верея Осман Балд изведе гостите напред в 9-ата минута, а 20 по-късно Керкар удвои с подобен силен удар през ръцете на вратаря Корин Брокс. Последваха силни минути за Монтана и Сергей Геогиев намали в 32-ата минута, след като бе изведен зад защитата на Верея. После Георгиев се сблъска с вратаря и бе заменен, а Монтана успя да изравни чрез активния Сене. През второто полувреме "лъвовете" треснаха две греди чрез Керкар. Логичното се случи в 82-ата минута, когато Бен Джемиа също откри головата си сметка за Верея, за да донесе успеха за тима на Александър Томаш, пише "Новспорт".

На Коматево Ботев поведе чрез Бризола след подаване с пета на Вутов, който бе с основна заслуга за попадението в 9-ата минута. При гола вратарят на Славия Стергиакис се контузи и резервата му Марио Кирев разочарова с представянето си. Първо Фернандо Виана го изненада в 15-ата минута за 2:0, като тогава сякаш имаше и рикошет. Но при третото попадение Кирев носеше огромна вина. Изкаралият престой в Ювентус страж изгуби една топка в наказателното поле, а после не върна на вратата и Косоко порази мрежата за трети път в 39-ата минута. След почивката темпото не бе толкова вихрено, но все пак падна едно попадение. Той бе почетен за Славия. Божидар Васев центрира и Радослав Апостолов продължи с глава, за да отбележи в собствената си врата за крайното 1:3.