"Порто" взе точка на гости на "Шахтьор" Донецк

8813
на 01.10.2014
Порто взе точка на гости на Шахтьор Донецк

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Отборът на Порто стигна до равенство 2:2 в гостуването си на Шахтьор (Донецк) от група "Н" на Шампионската лига. "Драконите" губеха с два гола малко преди края на мача след точни удари на Алекс Тешейра в 52-ата и Луис Адриано в 85-ата минута, но Джаксън Мартинес наниза две попадения в 89-ата минута от дузпа и в 94-ата минута, за да донесе равенството на своя тим. А гостите изпуснаха и дузпа в 35-ата минута, когато Брахими не успя да вкара от бялата точка.

Първата по-интересна ситуация в мача бе на сметката на домакините, като в 11-ата минута Тайсон опита изненадващ далечен удар и вратарят на гостите трябваше да се намесва решително.

Постепенно обаче Порто взе нещата в свои ръце и в 16-ата минута Данило отправи опасен удар минал доста близо до вратата. В 35-ата минута "драконите" си спечелиха и дузпа за фаул на Кучер срещу Ясин Брахими. Алжирецът сам изпълни наказателния удар, но не успя да преодолее Пятов и резултатът се запази непроменен.

В края на мача португалците имаха нова добра възможност за гол като Кристиан Тейо бе изведен на скорост, той реши да стреля, но не бе достатъчно точен и прати топката покрай вратата.

Противно на логиката обаче в 55-ата минута Торес направи страхотна грешка при изнасянето на топката и позволи на Кучер да му я отнеме и да изведе Тешейра, който от близо нямаше как да сгреши за 1:0.

След това Порто опита да се върне в двубоя и в 65-ата минута Кинтеро пробва далечен изстрел преминал доста близо до гредата. Влезлият като резерва футболист имаше още един шанс няколко минути по-късно, но този път Пятов успя да спаси изстрела му. В 75-ата минута  защитникът Данило също се включи в предни позиции и стреля от труден ъгъл, но и той не бе точен, а в 83-ата минута Пятов отново се прояви, спасявайки удар от близо на Адриан.

9

Вместо да се стигне до изравняване, в 85-ата минута нова грешка в защитата на Порто позволи топката да бъде отнета в опасна зона и при последвалото разиграване се стигна до центриране за Адриано, който от близо направи 2:0.

Това обаче не бе всичко в този мач и драмата теръпва предстоеше. В 89-ата минута гостите си спечелиха дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а Джаксън Мартинес хладнокръвно реализира. В добавеното време на двубоя пък Порто организира хубава контра завършила с центриране по земя за Мартинес и прекрасно отиграване на колумбиеца, който отбеляза втория си гол за крайното 2:2.

Така двата тима поделиха по една точка, като Порто е водач в класирането в групата с актив от 4 точки, докато Шахтьор заема 3-ото място до момента с 2 спечелени точки.

ШОУТО ПРОДЪЛЖАВА! Делян Добрев звъни спешно от САЩ - иска да го включат в парламента онлайн, за да разбие еквилибристиките на Асен Василев (ВИДЕО) ШОУТО ПРОДЪЛЖАВА! Делян Добрев звъни спешно от САЩ - иска да го включат в парламента онлайн, за да разбие еквилибристиките на Асен Василев (ВИДЕО)