"Челси" се справи със "Спортинг" само с гол

8811
на 01.10.2014
Челси се справи със Спортинг само с гол

Челси записа първата си победа в група "G" на Шампионската лига след като надигра с минималното 1:0 Спортинг в гостуването си в Лисабон. Така англичаните се отърсиха от домакинското равенство с Шалке 04 (1:1) в първия кръг и дори поведоха в групата. Лондончани можеха да спечелят и по-убедително, но направиха доста пропуски в мача. Все пак Неманя Матич в 34-ата минута вкара решителния гол, който донесе трите точки на "сините". Българският халф Симеон Славчев пък не бе в групата за мача за "лъвовете".

Челси започна малко по-добре мача и в 15-ата минута Андре Шюрле опита удар към вратата на Руи Патрисио, който обаче бе на мястото си и спаси. Спортинг пък отговори с хубава атака по крилото на Луиш Нани, който центрира чудесно в наказателното поле, където Слимани стреля с глава, но не успя да затрудни Тибо Куртоа.

Веднага след това обаче Челси имаше нова прекрасна възможност да стигне до откриване на резултата. В 22-ата минута Еден Азар бе изведен в наказателното поле, той върна за нахлуващия на скорост Андре Шюрле, който обаче от прекрасна позиция необезпокояван прати топката покрай вратата.

Все пак по-добрата игра на гостите бе възнаградена в 34-ата минута. Тогава при едно центриране от фаул Неманя Матич бе изпуснат от защитата в наказателното поле и с много добре насочен удар с глава прати кълбото в мрежата за 0:1.

Втората част започна с шанс за Нани, но ударът му бе неточен. В 55-ата минута обаче Челси трябваше вече да води с два гола преднина, като Оскар бе изведен сам срещу вратаря Патрисио, но бразилецът не успя да преодолее стража на съперника. Веднага след това Спортинг организира хубава контра и отново Нани имаше шанс да стреля, но отново бе неточен.

В 80-ата минута Диего Коща можеше окончателно да реши мача, като бе изведен на скорост зад защитата, но ударът му бе неточен.

Все пак Челси постигна това, което искаше от гостуването си в Лисабон и взе трите точки, като вече има актив от 4 и се изкачи на първото място в класирането. Спортинг пък остава на дъното та таблицата с 1 точка.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)