ХИТ СПОРТ

16138
на 14.06.2017
10 французи надвиха Англия в голово шоу на Стад дьо Франс

Франция записа престижна победа с 3:2 над Англия в приятелски мач, игран на "Стад дьо Франс". Два от големите съперници в европейския футбол сътвориха истински спектакъл, а накрая радостта бе за домакините, въпреки че почти цяло второ полувреме те играха с човек по-малко след червения картон на Рафаел Варан.

Хари Кейн вкара и двата гола за англичаните, а за "петлите" точни бяха Самюел Юмтити, Джибрил Сидибе и Усман Дембеле, който реализира победното попадение в 78-ата минута.

Селекционерът на Франция Дидие Дешан заложи в атака на Оливие Жиру и Килиан Мбапе, а атаката на "трите лъва" се водеше от Хари Кейн, който откри резултата още в 9-ата минута, предава Спортал. Звездата на Тотнъм получи перфектен пас от Райън Бертранд и от няколко метра нямаше как да сгреши.

И двата тима имаше какво да доказват след неубедителните си изяви в последните свветовни квалификации. "Петлите" загубиха в последната минута от Швеция след голям гаф на вратаря Юго Лорис, а англичаните с мъка стигнаха до 2:2 в дербито с Шотландия.

Гарет Саутгейт изпробва схемата 3-4-3 и редом до Хари Кейн действаха Рахим Стърлинг и Деле Али.

ФРАНЦИЯ - АНГЛИЯ 3:2