5-звездна драма в дербито на Манчестър! Юнайтед шокира Сити

12623
на 07.04.2018

Манчестър Юнайтед отложи празненствата на градския си съперник Манчестър Сити след знаменит обрат на "Етихад" за 3:2. "Гражданите" се нуждаеха от победа, за да подпечатат титлата си на Англия и след 45 минути игра изглеждаше невъзможно някой да си помисли нещо различно. Венсан Компани и Илкай Гюндоган дадоха надежден аванс на Сити още преди почивката. През второто полувреме тимът на Жозе Моуриньо обаче бе като нов на терена и след два гола на Пол Погба "червените дяволи" успяха да изравнят. Крис Смолинг пък бе точен за пълния обрат..

"Гражданите" надиграха тотално съперника си през първото полувреме и тимът на Пеп Гуардиола заслужаваше да води дори с по-голяма преднина от 2:0. Капитанът на Сити Венсан Компания вкара за 1:0 в 25-ата минута, когато се пребори с Крис Смолинг при центриране от ъглов удар и с глава "разстреля" Давид Де Хеа.

Именно вратарят на Юнайтед бе в основата на втория гол за Сити. В 30-ата минута испанецът не успя да изчисти една топка и я подаде на Лерой Сане. Той подаде на Стърлинг, а крилото намери в наказателното поле Илкай Гюндоган. Германският национал се обърна невероятно и с боц в далечния ъгъл направи 2:0.

До края на първата част предимството на Сити бе невероятно, а Стърлинг изскачаше два пъти сам срещу Де Хеа. Английският национал обаче така и не настрои мерника си и стреляше над гредата.

Феновете на "Етихад" вече започнаха да вадят шампанското, но през второто полувреме получиха истински шок. Раздираният от критики Пол Погба поведе Ман Юнайтед към феноменален обрат с два гола в рамките на 2 минути.

"Червените дяволи" матираха защитата на домакините с двойно подаване между Андер Ерера и Погба. Французинът остана сам срещу Едерсон и с лекота намали за 1:2. Само две минути по-късно Погба направи 2:2. Алексис Санчес сложи топката на главата на французина и той я прати в мрежата зад Едерсон за втори път.

Това обаче не бе всичко. В 69-ата минута Крис Смолинг се реваншира за грешката си при първия гол. Асистенцията отново бе доставена от Алексис Санчес, който центрира от свободен удар, а Смолинг с глава вкара за 3:2.

До края Сити натискаше с всички сили. В игра за "гражданите" се появи и Серхио Агуеро, който бе близо до изравнителния гол в 90-ата минута. Де Хеа обаче направи феноменално спасяване. Секунди по-късно Стърлинг доказа отново, че няма ден, след като удари гредата след добавка от няколко метра, акцентира "Гол".

Манчестър Сити: Едерсон, Данило, Компани, Отаменди, Делф, Гюндоган (76 - Агуеро), Фернандиньо, Давид Силва (72 - Де Бройне), Бернардо Силва (72 - Жезус), Стърлинг, Сане

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Байи, А. Йънг, Ерера (90 - Линдельоф), Матич, Погба, Лингард (85 - МакТоминей), Санчес (82 - Рашфорд), Лукаку