Австрия се мъчи 75 минути срещу Молдова

2648
на 25.03.2017

Цели 75 минути продължи чакането на Австрия срещу Молдова, но в крайна сметка домакините успяха да се наложат с 2:0 в световна квалификация от Група "D". Играещите в Германия Марсел Забитцер (75') и Мартин Харник (90') бяха точни. Тази победа увеличи точковия актив на австрийците на 7, колкото има и Уелс. Лидери са Република Ирландия и Сърбия с по 11 т. Молдовците са последни с 1 т.

Водени от новия си капитан Дейвид Алаба футболистите от алпийската страна можеха да поведат още в 6-ата минута, но точно футболистът на Байерн (Мюнхен) уцели напречната греда.

Последваха още пропуски, а времето си течеше и напрежението на "Ернст Хапел" се покачваше. Стигна се обаче до 75-ата минута, когато играчът на РБ (Лайпциг) Марсел Забитцер реализира за 1:0 след подаване на Марко Арнаутович. В заключителните секунди смяната Мартин Харник оформи крайния резултат 2:0.

АВСТРИЯ - МОЛДОВА 2:0
1:0 Забитцер (75)
2:0 Харник (90)