Алегри беснее: Ювентус игра грозно

6949
на 14.08.2017

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри не бе никак доволен от представянето на неговия отбор в мача с Лацио за Суперкупата на Италия. “Бианконерите” загубиха драматично с 2:3 с гол в добавеното време. Наставникът обаче смята, че успехът на “орлите” е заслужен, тъй като играта на възпитаниците му е била грозна.

“Играхме глупаво и Лацио заслужено победи. Те играха по-добре през целия мач и не чакаха последните 30 минути, за да се активизират. Ще трябва да обърнем вниамние на представянето ни и да намерим начин да се върнем на правилния път. Сезонът ще е труден и трябва да разберем това още сега. Лацио действаше по-остро и бързо с топката. Хубавото е, че ние успяхме да се възползваме от малкото шансове, които имахме. Трябваше да докараме мача поне до продължения, но въпреки това истината е, че Лацио заслужаваше повече победата”, заяви Алегри.

“С влизането на Дъглас Коща започнахме да играем на по-широк периметър, но трябваше да правим това още през първото полувреме. Започнахме предсезонната подготовка по-късно и явно още изпитваме трудности от чисто физическа гледна точка. Знаех, че няма да ни е лесно, но очаквах да играем по-добре поне през първото полувреме. Играта ни бе грозна, а Лацио заслужено победи. Жалко е, че изпуснахме първата си цел за сезона, но от следващия уикенд трябва да започнем да печелим. Победите трябва да бъдат заслужени на терена. Преди две години победихме Лацио за Суперкупата в Пекин, но след това започнахме лошо сезона. Да се надяваме, че сега ще е обратното”, каза още наставникът, цитиран от Спортал.