Андерлехт съсече Брюж и е на крачка от титлата

5482
на 24.04.2017

Андерлехт бързо се възстанови психически и физически след отпадането от Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите в Лига Европа, за да спечели с 2:0 дербито в първенството на Белгия срещу Брюж и да направи решителна крачка към титлата. Леандер Дендонкер и Кара Мбоджи отбелязаха двата гола за гранда от Брюксел още до почивката. Брюж пък завърши с човек по-малко, след като Рууд Вормер беше изгонен в 45-ата минута.

Дендонкер откри резултата в 21-ата минута след перфектна атака на домакините. Той получи топката в наказателното поле, финтира съперник и с мощен шут заби топката под гредата. В 34-ата минута Мбоджи засече центриране от корнер и удвои аванса на Андерлехт, а в самия край на полувремето Вормеер набързо получи два жълти картона и остави Брюж с човек по-малко.

В класирането Андерлехт е начело с 41 точки, Гент има 33, а трети е Брюж с 32.

АНДЕРЛЕХТ - БРЮЖ 2:0
1:0 Л. Дендонкер (21)
2:0 К. Мбоджи (34)

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

Спортал

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО) Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО)