Антонио Вутов се завърна с гол, Лече бие на дузпи с попадения на българите

5734
на 21.10.2016

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Младежките национали на България Антонио Вутов и Радослав Цонев помогнаха на своя тим Лече да продължи напред за Купата на Лега Про. "Джалоросите" надвиха Виртус Франкавила с 6:5 като гост след изпълнение, а редовното време завърши 1:1.

Именно Вутов, който се завърна в стартовите 11 на "жълто-червените", бе точен в 19-ата минута. Техничният футболист остана очи в очи с Касдей и не сбърка. Радослав Цонев бе на пейката, както и още осем полеви играчи, които надвиха с 3:0 същия съперник на "Виа дел Маре" за първенство през миналия уикенд. Цонев се появи в 71-ата минута на терена, а три преди края Вутов бе санкциониран в жълто, докато домакините търсеха равенство. Напълно заслужено изравнителен гол падна, но той дойде в 90-ата минута, когато Идда се разписа за 1:1.

В продължението нови голове нямаше, след което се стигна до дузпи. Вратарят на Лече Гомис стреля първи и сбърка, докато домакините вкараха първите си три дузпи. Цонев изравни за 3:3, а домакините отново вкараха следващата дузпа. Вутов изравни 4:4, но за радост на Лече, Абате от домакините пропусна решаващата дузпа. Така Джанджо даде аванс на "джалоросите" със следващото изпълнение, а Гомис спаси шестата дузпа на Виртус и прати Лече във втория кръг за Купата на Лега Про.

Вутов и компания вече отпаднаха от Купата на Италия, където минаха два кръга, но отстъпиха от Дженоа.