Арсенал излъга Андерлехт с щастлив обрат в последните минути

2686
на 23.10.2014

Отборът на Арсенал извади голям късмет в гостуването си на Андерлехт от група "D" а Шампионската лига. "Артилеристите" направиха пълен обрат за две минути в края на мача и измъкнаха победата с 2:1. Първо домакините откриха чрез Наяр в 71-ата минута, но Киърън Гибс в 89-ата и Лукас Подолски в 91-ата минута донесоха успеха на англичаните.

Арсенал стоеше по-добре на терена през първата част, но реалните голови положения на практика липсваха. В 3-ата минута Алексис Санчес напредна по крилото и центрира отлично за Томаш Росицки, който обаче от точката на дузпата отправи безобразен удар далеч от вратата. След това в 16-ата минута отново Санчес центрира от дясно, този път за Дани Уелбек, но топката дойде малко високо и нападателят с глава стреля над вратата.

Първата по-интересна ситуация за домакините бе в 27-ата минута, когато изстрел от воле на Прает мина над вратата. В 37-ата минута пък отново Алексис Санчес действаше активно в атака и опита далечен, но неточен удар. В 37-ата минута пък Касорла центрира за Мертезакер, който отправи изстрел с глава, но над вратата.

В началото на второто полувреме Санчес пропусна най-добрия шанс за Арсенал до момента. След центриране в наказателното поле той бе намерен чудесно пред вратарското поле, но от близо с глава стреля в обсега на вратаря Прото, който успя да спаси. След това в 56-ата минута отново Санчес намери добре Арън Рамзи около точката на дузпата, но ударът му бе покрай вратата. В 63-ата минута пък нов страхотен шанс за Арсенал бе пропилян от Санти Касорла, който очи в очи с вратаря не успя да отбележи, а след това и добавката на Санчес не бе успешна.

За сметка на това в 71-ата минута Андерлехт с една от малкото си добри атаки стигна до гол. Прает бе намерен от дясно, финтира двама защитници и центрира за Наяр, който с глава насочи топката във вратата за 1:0. След това домакините бяха близо до удвояване на резултата и Ванден Боре удари гредата от чиста позиция в 79-ата минута.

Арсенал обаче натисна в края и показа характер. Първо в 81-ата минута Алексис Санчес отправи опасен изстрел от фаул, минал близо до гредата. В 89-ата минута пък Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира за Киърън Гибс, който от воле засече топката в обратния ъгъл на вратата и направи резултата 1:1. Само две минути по-късно Санчес пусна остър пас във вратарското поле, там защитник се засуети и подари топката на Подолски, за когото не бе проблем да я рати в мрежата за 1:2.

Така Арсенал сътвори пълен обрат в мача и събра актив от 6 точки и заема 2-ото място в класирането. Андерлехт пък остава на дъното с 1 точка./sportal.bg

Гроздан Караджов пред ПИК TV: Сглобката се сработи с невероятна скорост, сътвори огромна глупост и за пореден път погази Конституцията (ВИДЕО) Гроздан Караджов пред ПИК TV: Сглобката се сработи с невероятна скорост, сътвори огромна глупост и за пореден път погази Конституцията (ВИДЕО)