Арсенал с драматичен успех

7208
на 22.01.2017

Арсенал стигна до успех с 2:1 срещу Бърнли по драматичен начин. На "Емиратс" съдията Джонатан Мос отсъди две дузпи в даденото от него допълнително време на срещата. Първа Андре Грей изравни за 1:1 в 92-ата минута, а Алексис Санчес донесе победата на лондончани в 98-ата.

Шкодран Мустафи откри резултата в първата част на второто полувреме, но малко по-късно Гранит Джака получи червен картон и усложни ситуацията на "артилеристите" преди драмата в края.

Успехът изкачи Арсенал на второ място в класирането, като тимът изпревари Тотнъм и Ливърпул. "Артилеристите" изостават на 5 точки от лидера Челси, който е с мач по-малко..

Арсенал не успя да отбележи гол през първото полувреме на домакинството срещу Бърнли, гостите също нямаха шанс в завършващата фаза. Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. Темпото бе високо, като и двата отбора се опитваха да бъдат агресивни, но реално до удари към вратите не се стигаше.

В 59-ата минута Арсенал успя да поведе. След ъглов удар, изпълнен от Йозил, топката се озова на главата на Мустафи и той я прати в мрежата, пише "Спортал". Попадението се очакваше да успокои играчите на Венгер и те да започнат да доминират без да се налага да се стига до излишни рискове. Гранит Джака обаче реши да ги лиши от това. Швейцарецът влезе много остро в краката на Дефур, като и двата му крака бяха във въздуха и Джака получи червен картон.

Изгонването на Гранит наруши ритъма на мача и срещата се накъса. Постепенно гостите се изнесоха в по-предни позиции и се опитаха да се възползват от численото си преимущество. Те обаче не създадоха нещо сериозно, като най-опасната ситуация бе удар на Тарковски, блокиран от бранител на Арсенал. Лондончани бяха по-близо до второто попадение, но Хийтън се намеси отлично след изстрел на влезлия като резерва Коклен. Четири минути преди края на терена се появи и Дани Уелбек, който влезе в игра за първи път от началото на сезона.

В даденото от съдията продължение Коклен събори Барнс в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, което накара Арсен Венгер да побеснее на страничната линия. Андре Грей бе точен от бялата точка. В 97-ата минута се стигна до още една дузпа, този път в полза на Арсенал. След центриране Косчиелни бе на път да стреля с глава, когато бе закачен от Бен Мий в лицето. Наказателният удар бе изпълнен от Алексис Санчес, който много хладнокръвно отбеляза 15-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона, с което стана едноличен лидер в голмайсторската листа.