Астън Вила взе равен на Манчестър Юнайтед с 10 човека

3148
на 20.12.2014

Астън Вила прекъсна серията от шест поредни победи на Манчестър Юнайтед, записвайки равенство - 1:1, с "червените дяволи" на "Вила Парк". Кристиан Бентеке откри резултата в 18-ата минута, а Радамел Фалкао изравни в 53-ата. Домакините останаха с човек по-малко в последните 25 минути след много спорен червен картон на Габриел Агбонлахор, но въпреки това успяха да се преборят за точката. Четири промени бе правил в своя състав Пол Ламбърт. Матю Лоутън, Рон Влаар, Фабиан Делф и Андреас Вайман излязоха за началото на днешния двубой. Радамел Фалкао започна като титуляр за Манчестър Юнайтед, като колумбиецът зае мястото на Джеймс Уилсън. Дарън Флетчър пък стартира вместо Маруан Фелаини. В първия 1/4 час действието изцяло се развиваше в половината на домакините, като Манчестър Юнайтед имаше смазващо превъзходство по отношение на владеенето на топката - 76%. Въпреки това именно Астън Вила поведе в резултата. Фабиан Делф центрира от пряк свободен удар, а Джони Еванс позволи на Бантеке да овладее на гърди, след което нападателят финтира на два пъти централния бранител и стреля много технично в далечния ъгъл - 1:0.

Двубоят продължи в същото русло до почивката - Юнайтед имаше териториален превес, но така и не успяваше да създаде чисти положения пред Гузан, който веднъж се намеси решаващо, избивайки топката, която летеше опасно към десния ъгъл на вратата му след нещо средно между удар и центриране на Йънг. В началото на втората част Бентеке бе близо до втори гол, след като засече с глава центриране от корнер, но Де Хеа изби след поредната си добра намеса от началото на сезона. В следващите минути гостите наложиха натиск и Гузан на два пъти спасяваше вратата си. В първия случай Рууни изведе по прекрасен начин Ван Перси, но холандецът не успя да преодолее стража на Астън Вила. След това Гузан хвана и изстрел на Мата. В 53-ата минута закономерно Манчестър Юнайтед стигна до изравнително попадение. Ашли Йънг проби по левия фланг и центрира прецизно в наказателното поле, където Фалкао се извиси и засече с глава, насочвайки топката в ъгъла за 1:1. Това бе втори гол на колумбиеца за "червените дяволи". В 65-ата минута бирмингамци останаха с човек по-малко, след като Габриел Агбонлахор получи спорен директен червен картон след единоборство с Ашли Йънг. Нападателят влезе по-твърдо, но в никакъв случай не игра преднамерено грубо. Лий Мейсън обаче взе своето решение, което бе бурно оспорвано от домакините. В 87-ата минута Бакуна стреля много опасно от пеналтерията, но топката профуча на сантиметри над напречната греда. Манчестър Юнайтед остава на трета позиция с актив от 32 точки. Астън Вила е 12-и с 20 пункта, съобщава sportal.bg.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)