Баварската машина отново блести

8357
на 17.09.2017

Байерн (Мюнхен) победи Майнц с 4:0 като домакин в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Успехът дойде лесно за баварците и те показаха формата от миналия сезон. Много добър двубой изиграха Ариен Робен и Роберт Левандовски, които се и разписаха.

В 12-ата минута Байерн вкара ранен гол и си успокои мача. Томас Мюлер стреля и топката се отклони в Робен, което заблуди вратаря.

Холандецът отбеляза в 23-ата минута след добър извеждащ пас на Джошуа Кимих. Робен завърши с техничен прехвърлящ удар.

Третият гол бе дело на Левандовски след 50 минути игра. Полякът се възползва от центриране на Мюлер отдясно. В 77-ата минута деветката вкара и второто си попадение в срещата, с което оформи крайния резултат. Той реализира технично с глава след нова асистенция на Кимих, акцентира "Новспорт".

Така Байерн събра 9 точки, но това не стигна за първата позиция. Хановер остава на върха с 10 пункта. Майнц е 14-ти с 3 точки.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)