Барса разгроми Кордоба, Суарес се разписа за сефте, а Меси вкара два

ЧАС ПИК

3188
на 20.12.2014

Барселона разгроми предпоследния в класирането Кордоба в 5:0 на "Камп Ноу" в мач от 16-ия кръг на испанското футболно първенство.
С успеха възпитаниците на Луис Енрике събраха 38 точки и се доближиха на точка от лидера Реал Мадрид, чийто мач е отложен заради участието на отбора в Световното клубно първенство в Мароко.
Каталунците откриха резултата още в 73-ата секунда, когато Иван Перишич с отличен пас изведе Педро Родригес в чиста позиция и той простреля Хуан Карлос от границата на малкото наказателно поле.
Гостите се защитаваха добре до почивката, като при единствената си по-добра контраатака дори имаха възможност да изравнят. В 39-ата минута Набил Гилас изведе Федерико Картабия в ляво в пеналта, но удара на аржентинеца към близкия ъгъл се отби от външната страна на страничната греда и излезе в аут.
Двубоят на практика беше решен в 53-ата минута, когато Луис Суарес вкара първия си гол в Примера дивисион. Уругвайският нападател получи отличен пас по тревата от ляво от Педро и от 5-6 метра прокара топката между краката на вратаря Хуан Карлос.
Малко по-късно Ракитич със страхотен удар от 30 метра нацели страничната греда.
Барселона оформи успеха си с нови три попадения в края. Жерард Пике направи резултата класически с глава отблизо след центриране от фаул от ляво на Шави Ернандес в 80-ата минута.
В 82-ата минута Лионел Меси вкара за 4:0 с удар под гредата от точката на дузпата, след като защитниците на гостите не успяха да се справят с центриране от корнер.
Меси оформи крайното 5:0 с 15-ия си гол за сезона в Примера дивисион, след като отново се възползва от лошо изчистване на бранителите на съперника и се разписа с удар от въздуха от десетина метра в близкия ъгъл.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Бойко Рашков и Петър Тодоров отговарят пред комисията за ОПГ-то в митниците. Стефан и Марин Димитрови посещавали Петя Банкова в кабинета й, съветник на Асен Василев ги вкарвал във финансовото министерство - НА ЖИВО ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Бойко Рашков и Петър Тодоров отговарят пред комисията за ОПГ-то в митниците. Стефан и Марин Димитрови посещавали Петя Банкова в кабинета й, съветник на Асен Василев ги вкарвал във финансовото министерство - НА ЖИВО