Барселона потрепери срещу Виляреал, Меси измъкна каталунците от трудна ситуация

2949
на 01.02.2015

Барселона потрепери срещу Виляреал, след като на два пъти изоставаше в резултата, но в крайна сметка стигна до обрат и се поздрави с успех с 3:2 на "Камп Ноу" в двубой от 21-ия кръг на Примера дивисион. Отново герой за Барса беше вездесъщият Лионел Меси, който отбеляза победното попадение, пише sportal.bg.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Така отборът на Луис Енрике се доближи на точка от лидера Реал (Мадрид), който обаче е с мач по-малко.

Традиционната изненада в състава на "блаугуранас" този път беше влючването на Рафиня в халфовата линия на мястото на Иван Ракитич.

От първите минути Барселона подложи на унищожителни атаки гостуващият тим, като особено активен беше уругвайският нападател Луис Суарес. Противно на логиката обаче първи до гол стигнаха гостите от Виляреал. Голът отбеляза Денис Черишев в 30-ата минута, след една много странна ситуация в наказателното поле на Барселона, когато топката рикошира няколко пъти като в игра на флипер и накрая попадна в мрежата за Лопес.

Все пак Барселона стигна до изравнително попадение непосредствено преди почивката, когато Неймар отбеляза с удар от наказателното поле. Барселона пое нов удар в началото на втората част. В 51-ата минута Джовани напредна по лявото крило, нахлу в накаателното поле, където отправи лек удар, който беше париран от вратаря Лопес, но топката попадна в Лусиано Вието, който опъна за втори път мрежата на каталунците.

Реакцията на Барса обаче този път беше мигновена. Още в следващата атака Рафиня изравни, след като завърши акция, започната от Луис Суарес и продължена от Лионел Меси. В 55-ата минута Барселона стигна до пълен обрат и поведе за първи път в мача. Луис Суарес намери Меси на границата на наказателното поле и аржентинецът с техничен, но не много силен удар, се разписа във вратата на гостите.

Неймар пропусна страхотна възможност да отбележи, след като се озова сам срещу вратаря. Бразилецът реши да прехвърля технично стража, вместо да нанесе решителен удар и да сложи точка на мача. В крайна сметка Барселона не позволи на гостите отново да ги притесняват и се поздрави с успеха. Това пък беше първа загуба на Виляреал от 18 мача насам.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)