Безпощаден Байерн унищожи Рома насред Рим със 7 гола (обновена)

2750
на 21.10.2014

Байерн (Мюнхен) записа една от великите победи в историята на Шампионската лига, след като разпердушини Рома със 7:1 като гост в двубой от Група "Е". Мачът се превърна в повторение на полуфинала на световното първенство между Бразилия и Бундестима, тъй като и тук германците водеха с 5:0 след първото полувреме. Попаденията паднаха до 36-ата минута и бяха дело на Ариен Робен (9',30'), Марио Гьотце (23'), Роберт Левандовски (25') и Томас Мюлер (36'-дузпа). Жервиньо намали в 66-ата минута, но след това влезлите като смени Франк Рибери (78') и Джердан Шакири (80') също записаха голове срещу имената си в този паметен мач.

Така играчите на Джосеп Гуардиола вече имат 9 точки и са убедителни лидери в групата. Рома остава втори с 4 пункта, а Манчестър Сити и ЦСКА (Москва), които по-рано тази вечер завършиха 2:2, имат съответно 2 и 1 точки.

Байерн демонстрира унизителен за съперника футбол, в който другият отбор бива натикван в неговата половина и трудно дори играе с топката. Жертва на него вече станаха почти всички тимове в Бундеслигата, както и ЦСКА (Москва) в предишния кръг на ШЛ. Обвиняваният в разрушаване на традициите на клуба Гуардиола отново се доказа като гениален специалист. Испанецът представи странна постройка на своите футболисти, чрез която обаче те не дадоха никакъв шанс на римските "вълци". Дори при 0:5 имаше ситуации, при които всичките 11 играчи на домакините стояха в своята половина. Италианците си върнаха кошмарите от 2007 г., когато загубиха със същия резултат от Манчестър Юнайтед.

Още от първата секунда тази вечер баварците наложиха висока преса и в 9-ата минута Робен реализира фамозно попадение с удар по диагонала.

Италианците веднага отговориха с две положения в рамките на няколко секунди, които обаче се оказаха единствените опасности пред Мануел Нойер за първото полувреме.

В 14-ата минута вратарят на Рома Де Санктис спаси сигурно второ попадение в мрежата си. След това обаче опитният страж се оказа потърпевш от мощта на германския първенец. В 23-ата минута Гьотце го прониза за 2:0 след ефектно подаване на Мюлер, а след още само 120 секунди Левандовски насочи топката в мрежата му с глава за 3:0. Робен "избухна" отново за 4:0 след половин час игра след поредно включване по дясното крило, а в 36-ата минута Мюлер от дузпа оформи римското унижение до почивката.

На полувремето големият идол на домакините Франческо Тоти беше сменен, както и Ашли Коул. Домакините погледнаха по-смело напред и в разстояние на няколко секунди в 54-ата минута първо Жервиньо удари греда, а след това Флоренци пропусна сам срещу Нойер. В 61-ата минута и Жервиньо не успя да преодолее германския страж от около метър. Пет минути по-късно националът на Кот д'Ивоар все пак счупи каръка, реализирайки с глава за 1:5.

В тези минути гостуващият отбор видимо доиграваше и се пазеше за предстоящото през уикенда гостуване на втория в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах). Головият инстинкт се прояви отново с влизането в игра на зажаднелите за изява Рибери и Шакири, които в 78-ата и 80-ата минути довършиха спаринг-партньора с два финални нокаутиращи удари.

Байерн и Рома ги очаква нов сблъсък след само две седмици на "Алианц Арена", а пак тогава Сити е домакин на ЦСКА.

ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът заседава извънредно заради договора с Боташ. От ППДБ удариха дъното - свика се по тяхно искане, те недоволстват защо точно днес (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът заседава извънредно заради договора с "Боташ". От ППДБ удариха дъното - свика се по тяхно искане, те недоволстват защо точно днес (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)