Берое - Монтана на финала за Купата на България по баскетбол

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

6568
на 07.03.2016

Женският баскетболен отбор на Берое се класира за финала на турнира за Купата на България.

В общинската зала „Стара Загора” „зелено-белите” разбиха считания за фаворит тим на Дунав 8806 (Русе) с 82:57 и по този начин си осигуриха място в мача за трофея. Там съперник на Берое ще бъде съставът на Монтана, който в първия полуфинален сблъсък победи Хасково 2012.

Състезателките на старши треньора Тодор Цветанов тотално надиграха своя съперник и напълно заслужено стигнаха до победата. Домакините се откъснаха напред още след първата част, която завърши 28:9 в тяхна полза. През вторите десет минути старозагорки запазиха комфортен аванс, който на почивката бе 22 точки – 47:25. След паузата ситуацията на паркета не се промени.

Баскетболистките на Берое продължиха да диктуват събитията и безпроблемно затвориха двубоя с 82:57. Лакийша Сътън бе най-резултатна за победителките с 22 точки, към които добави 8 борби и 3 асистенции. Милена Томова се включи с 12 точки и 6 борби, а 11 точки вкара Анна Римпова. За русенки с 14 точки приключи Деляна Коева. Днес 18:00 часа отново в общинската зала „Стара Загора” Берое и Монтана ще влязат в битка за златните медали и трофея, докато от 15:30 часа е мачът за 3-4 място между Дунав и Хасково.

ПИК TV! Тошко Йорданов: Борисов, Лена и Кирил са суинг компания - карат се, после се сдобряват, събират се по манастирите, сядат си в скутовете, увеличават плодовитостта (ВИДЕО) ПИК TV! Тошко Йорданов: Борисов, Лена и Кирил са суинг компания - карат се, после се сдобряват, събират се по манастирите, сядат си в скутовете, увеличават плодовитостта (ВИДЕО)